Волейболистите тръгнаха добре в Монтана, но отстъпиха в мач №1

Размер на шрифта: a | a | a 13:25 31 март 2017
Мъжкият волейболен тим на „Добруджа 07” отстъпи с 1:3 гейма в Монтана на едноименния състав в първи мач от полуфиналните плейофи в Суперлигата на България. Домакините надделяха в отделните части с 20:25, 25:19, 25:21 и 27:25 за радост на близо 600 зрители в зала „Младост”. Сред тях се открояване малобройната, но гръмогласна добричка агитка, която не спря да подкрепя своите през целия двубой. Шампионите влязоха пределно мотивирани в мача и със стабилна игра успяха да затворят първия гейм на 20 точки в своя полза. Това развитие не смути избраниците на треньора Даниел Пеев, които поведоха от началото на втората част и удържаха преднината си до края - 25:19. Воденият от Мирослав Живков състав започна вихрено третия гейм и поведе с 8:2 след хубава серия от начален удар на Трифон Лапков. Последваха необясними колебания в играта добруджанци, позволили на домакините не само да стопят разликата, но и да вземат инициативата в свои ръце. Монтанчани реализираха цели шест аса и достигнаха до 25:21. Най-оспорвана беше четвъртата част, оказала се за съжаление заключителна в срещата. Напрежението достигна връхната си точка в последните разигравания. Домакините имаха на разположение три мачбола, като едва при третия опит затвориха мача с 27:25 и не позволиха всичко да се решава с тайбрек. Така след 3:1 „Монтана” поведе с 1:0 победи в серията, а вторият двубой между съперниците бе снощи от 18,00 ч. отново в Северозападна България. В тази фаза се играе до три победи от най-много пет мача. Шампионите посрещат съперника на 2 и 3 април в зала „Добротица”. Ако се стигне до пети решителен мач, негов домакин ще е отново „Монтана” - на 6 април. В другия полуфинален сблъсък „Нефтохимик” /Бургас/ взе преднина пред ЦСКА след 3:0 в зала „Борис Гюдеров” в Перник.
Най-резултатни по време на среща №1 в Монтана бяха добрички състезатели. Жулиен Георгиев записа 22 точки на сметката си, а Димитър Маринков добави 17 т.
За „Добруджа 07” играха: Хр. Енков, Ж. Георгиев, Тр. Лапков, Д. Маринков, Ил. Петков, Ал. Грозданов, Хр. Христов - либеро /Д. Чавдаров, М. Мечкаров, Св. Арнаудов, Н. Тодоров/.