Волейболистите пак паднаха от “Левски”

Размер на шрифта: a | a | a 20:00 20 март 2014
Автор: Пламен Йорданов
Волейболният тим на “Добруджа” 07 загуби за втори пореден път в рамките на седмица от “Левски Боол”. След като добруджанци отстъпиха на “сините” във финала за купата на България, снощи възпитаниците на Мирослав Живков загубиха и първия плейоф в Националната волейболна лига.
Първият гейм на срещата започна равностойно, след което сините успяха да дръпнат с няколко точки. Постепенно добричлии изравниха и дори поведоха с 2 точки при 14:12. След поискания от треньора на домакините таймаут обаче резултатът бе обърнат от сините за 16:14. Разликата продължи да нараства, за да се стигне до 25:20 в края на гейма.
Втората част тръгна също оспорвано. Сините постепенно и много трудно успяха да натрупат преднина от 5 точки при 22:17. Добруджанци не се отказаха и стигнаха до равенство при 22:22, но след няколко индивидуални грешки позволиха на противника да направи три безответни точки и да затвори гейма.
В началото на третия гейм Добруджа успя да поведе със 7:2 . Полагайки много усилия сините докараха нещата до 19:19. Този път обаче добруджанци успяха да се мобилизират и да дръпнат с 23:20. Сините обаче бяха решени да спечелят с чиста победа и докараха нещата до 24:24. Добричлии обаче този път демонстрираха здрави нерви и взеха гейма с 26:24.
В четвъртата част обаче домакините бяха безапелационни и без много усилия стигнаха до успеха с 25:14, а с това и до победата в първия четвъртфинален плейоф. Вторият мач от серията е на 24 март в зала “Добротица”. Играе се до две победи от три мача. Ако се стигне до трети двубой, той отново ще е в столицата.
ЛЕВСКИ БООЛ - ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) 3:1 (25:20, 25:22, 24:26, 25:1) ЛЕВСКИ: Инослав Кърнич, Смилен Мляков, Симеон Александров, Александър Симеонов, Иван Латунов, Христо Цветанов - Ивайло Лалов-либеро (Златко Кьосев, Велизар Чернокожев) Старши-треньор: Джузепе Лорицио ДОБРУДЖА 07: Стефан Стоянов, Жулиен Георгиев, Димитър Иванов, Йова Чулафич, Илия Петков, Светослав Арнаудов - Николай Тодоров-либеро (Петър Милушев, Георги Чалъков, Калоян Канев, Михаил Стоев, Христо Енков).