Волейболистите наложиха волята си и са на четвъртфинал

“Добруджа 07” - “Арда” /Кж/ - 3:0 /33:31, 25:12, 25:15/

Размер на шрифта: a | a | a 18:07 05 февруари 2014
Мъжкият волейболен тим на “Добруджа 07” се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България. В залата на УСШ, в Добрич, избраниците на треньора Мирослав Живков надделяха с убедителното 3:0 гейма над състава на “Арда” /Кърджали/. По този начин добруджанци взеха реванш от съперника, който преди седмица в своята зала “Арпезос” спечели със същия резултат, но в среща от Суперлигата на страната. До голяма степен в изминалия двубой добричлии сломиха съпротивата на гостите още в първия напрегнат гейм. В него домакините поведоха с 24:21 точки, но кърджалийци изравниха и дори имаха гейм бол при 31:30. Последната точка в частта за 33:31 дойде след мощна атака на Димитър Иванов, който бе оставен на единичен блок от разпределителя Христо Енков. С изгубения гейм изчезна и желанието за борба на “Арда”. Възпитаниците на Иван Халачев останаха безучастни зрители на случващото се на полето до края на срещата, губейки катастрофално следващите две части на 12 и 15 точки. При това развитие отборът на “Добруджа 07” очаква да научи името на съперника си в следващата фаза на авторитетната надпревара. Това е от съществено значение за добричлии, които очакват отговор от БФВ за това дали ще им поверят домакинството на финалния турнир за купа “България”. Потвърждение за подобни намерения за пореден път даде президентът на ВК “Добруджа 07” Веселин Велев.