Волейболистите дръпнаха в полуфиналната серия край морето

„Нефтохимик” /Бс/ - „Добруджа 07” - 1:3 /21:25, 22:25, 25:19, 24:26/

Размер на шрифта: a | a | a 12:25 24 март 2016
Волейболистите на „Добруджа 07” поведоха с 1:0 победи след изиграване на първия мач от полуфиналната плейофна серия в Суперлигата на България. Добричлии се наложиха с 3:1 гейма в Бургас срещу водача от редовния сезон в елита - отборът на „Нефтохимик”. Подкрепяни от верните си фенове, гостите доминираха на игралното поле почти през целия двубой в зала „Младост” и логично се поздравиха с успех. По този начин добруджанци взеха психологическо предимство над съперника и следвайки максимата, че „който удря първи, удря два пъти”, те могат да решат спора за участие на финала в първенството още в зала „Добротица” през уикенда. В първата част домакините излязоха напред с 12:9, но добричлии доведоха нещата до 17:17, след което дръпнаха в резултата. При 23:20 нападателят на домакините Мартин Пенев получи и жълт картон за протест, с което първият гейм отиде в актива на „Добруджа 07”. Втората част вървеше равностойно до 20:19. Последва почивка, поискана от Мирослав Живков, след която добричлии безпроблемно затвориха гейма - 25:22. В третата част състезателите на „Нефтохимик” се активизираха и още в началото поведоха, за да достигнат до крайното 25:19 в своя полза. Най-завързан се оказа четвъртия гейм, в който „Добруджа 07” се откъсна последователно с 8:6, а след това и с 10:6. В този момент съдията вдигна и червен картон на Димитър Маринков и така домакините намалиха пасива си до една точка - 10:11. Гостите отново увеличиха темпото и достигнаха до 16:11. При пасив от 22:16 домакините намериха съпротивителни сили в себе си и доведоха нещата до 24:24. Последваха стабилни отигравания на Маринков, пресякъл напъните на бургазлии за обрат след 26:24, фиксирайки финалното 3:1 в двубоя. Мач №2 бе вчера вечерта също в зала „Младост”, след което битките се местят в зала „Добротица” на 26 и 27 март. Тимът взел първи три победи се класира за финала, а ако се стигне до пета среща тя ще се проведе на 30 март отново в Бургас. В другия полуфинал волейболистите на „Монтана” също поведоха с 1:0 на „Арда” /Кърджали/ след 3:1 у дома.

„Железничарите” победиха на... Шабленски подводни риболовци... Юношите отстъпиха пред... Турнир по конен спорт в памет... Двама футболисти са извън... „Добруджа 07” стартира от... Ударно начало за юношите... Областно дерби предстои в... В Балчик готвят изненади за... Белгийците от „Дон Боско”... Божинов ще играе в Първа лига... Борецът Александър Димитров... Само „Интер” изненада... Юношите до 15 години откраднаха... “Локо” /Сф/ гостува за... С второ място започна сезона... Балчиклии паднаха от... Български бриджори газят в Мамая До отличия достигнаха добрички... Започват битките в зона „Изток” Кметът на община Каварна... Успешен финален спринт за... Училищният звънец удари първо... „Спартак” /Вн/ се препъна в... Слаб мач и равенство на... Треньорите след мача Държавни шампиони триумфираха... Балчиклии отбелязаха два пъти... Турнир по мини футбол... Николай Петров се присъедини...