Успешна крачка към голямата цел направиха волейболистите

„Добруджа 07” - „Марек Юнион - Ивкони” - 3:0 /25:20, 25:15, 25:22/

Размер на шрифта: a | a | a 11:53 08 април 2015
Летящ старт във финалната плейофна серия за определяне на шампиона на България при мъжете осъществиха волейболистите на „Добруджа 07”. Първата успешна крачка към достигане до титлата добричлии направиха в изпълнената до краен предел зала „Добротица”. В дебютния мач срещу „Марек Юнион - Ивкони” избраниците на треньора Мирослав Живков се наложиха с категоричното 3:0 гейма и поведоха с 1:0 в серията. Домакините обезличиха настоящите шампиони от Дупница след съсредоточена и разнообразна игра. Подкрепяни от верните си привърженици, добруджанци излязоха уверено на игралното поле и при първото техническо прекъсване в срещата вече водеха с 8:5. Гостите все пак изравниха до 11:11, но със силен финален спринт добричлии взеха първата част с 25:20. Вторият гейм започна по перфектен начин за домакините, които набързо набраха солиден аванс, а при втората почивка разликата бе шест точки - 16:10. До края на частта тази преднина не само се запази, а и набъбна до крайното 25:15. В третият гейм се почувства живец в изявите на дупничани, след като наставникът им Найден Найденов смени разпределителите си. „Марек” дръпна с 8:2, но постепенно добруджанци навлязоха в ритъм и доведоха нещата до 11:9. Голямата амбиция за успех и импулсът от трибуните мотивираха допълнително състезателите в зелени фланелки. Те осъществиха пълен обрат в резултата и затвориха частта на 22 точки, като закономерно триумфираха с 3:0 гейма. Най-резултатен за победителите в двубоя бе Димитър Маринков, завършил с 13 точки. Десет добави Костадин Стойков, а Георги Манчев се отчете с 9 точки. Вторият мач от серията бе снощи отново в зала „Добротица”. Със златото ще се окичи състава, който първи спечели три победи. В следващите две срещи домакинството се дава на “Марек”, а мачовете ще са в спортната зала на Сливница на 10 и 11 април от 17,30 ч. Ако се достигне до пети решителен двубой, той ще е в Добрич на 14 април.