Талантите от Ген. Тошево изненадаха при дебюта си

Размер на шрифта: a | a | a 14:44 16 март 2018
Състезателите от новосформирания клуб по вдигане на тежести – СКВТ „Генерал Тошев” изненадаха приятно още при дебюта си в надпревара от републиканския календар. Това стана в Асеновград, където се проведе I кръг на държавното лично-отборно първенство. Умения на подиума показаха представители на 19 клуба от цялата страна, сред които и такива с много сериозна история и постижения в този спорт. Треньор на тежкоатлетите от Ген. Тошево е Димитър Димитров, който е сред учредителите на клуба, регистриран в Българска федерация по вдигане на тежести. В момента наставника подготвя 8 момчета на възраст до 15 години. Поради тази причина в Асеновград той изведе щангисти в две възрастови групи - момчета до 13 години и кадети /до 15 год./. Скоро създаденият отбор от добруджанския град завърши на четвърто място във временното класиране при момчетата в елитната компания на 18 други състава. Успехът можеше да е още по-впечатляващ, но 30 точки не достигнаха на тима за третата позиция. С изявите си за четвъртото място при момчетата до 13 год. спомогнаха: Росен Иванов (кат. до 40 кг) - 4 място в изхвърлянето и 5 място в двубоя; Иън Свен Хартунг (40 кг) - 6 място в двубоя; Георги Тодоров (+ 62 кг) - 6 място в двубоя; Рамис Рамисов (35 кг) - 7 място в двубоя и Мелих Рамаданов (30 кг) - 8 място в двубоя.
Тимът на СКВТ “Генерал Тошев” имаше един представител при кадетите до 15 години, където Есер Исмаил в кат. до 45 кг завърши 10-и в двубоя. Следващото състезание за момчетата на Димитър Димитров ще е през май в Хасково, където среща ще си дадат участниците в държавното лично първенство.

„Железничарите” победиха на... Шабленски подводни риболовци... Юношите отстъпиха пред... Турнир по конен спорт в памет... Двама футболисти са извън... „Добруджа 07” стартира от... Ударно начало за юношите... Областно дерби предстои в... В Балчик готвят изненади за... Белгийците от „Дон Боско”... Божинов ще играе в Първа лига... Борецът Александър Димитров... Само „Интер” изненада... Юношите до 15 години откраднаха... “Локо” /Сф/ гостува за... С второ място започна сезона... Балчиклии паднаха от... Български бриджори газят в Мамая До отличия достигнаха добрички... Започват битките в зона „Изток” Кметът на община Каварна... Успешен финален спринт за... Училищният звънец удари първо... „Спартак” /Вн/ се препъна в... Слаб мач и равенство на... Треньорите след мача Държавни шампиони триумфираха... Балчиклии отбелязаха два пъти... Турнир по мини футбол... Николай Петров се присъедини...