Силното си представяне продължават хандбалистите

Размер на шрифта: a | a | a 11:25 18 ноември 2013
Трета поредна победа в есенния дял на първенството в “А” РХГ завоюваха хандбалистите на “Добруджа”. В изминалия шампионатен кръг добричлии спечелиха с убедителното 34:24 в Ловеч срещу “Осъм”. “Жълто-зелените” решиха спора в своя полза още в края на първото полувреме, когато се оттеглиха за почивка с аванс от осем гола - 18:10. И през втората част избраниците на треньора Георги Андреев контролираха изцяло събитията на игрището и закономерно финишираха с разлика от 10 попадения пред съперника. Най-резултатен за добруджанци в срещата бе възпитаникът на местната школа Джошкун Якубов, завършил с 9 гола. По 6 попадения във вратата на “Осъм” реализираха Красимир Коев и Николай Запрянов, а Венцислав Петров записа на сметката си 4 гола. Водачът на “жълто-зелените” каза, че решаваща роля за победата на отбора е изиграла мотивацията. Момчетата играха тактически грамотно и спазиха в пълна степен предварителните указания. Плюс това играта ни на контраатака се получи перфектно и дори пропуснахме да разгромим домакините с по-голяма разлика, изтъкна Г. Андреев. В следващият 8-ми кръг шампионите на страната приемат в събота, в зала “Русалка”, състава на “Левски” /гр. Левски/.