Шеста в трансграничен пробег завърши Радосвета Симеонова

Размер на шрифта: a | a | a 11:52 27 септември 2016
Състезателката на СКЛА „Добруджа 99” Радосвета Симеонова се класира на престижното шесто място в силния и уникален трансграничен лекоатлетически пробег Русе - Гюргево. 15-километровата надпревара стартира от румънска земя и финишира на площада в Русе. Най-бърза по трасето при жените бе олимпийката Анкута Бобочел от Румъния. А с успех при мъжете се поздрави италианецът Ахмед Асеф, записал също името си сред първите победители в състезанието. Бобочел, която е рекордьорка на страната си в стипълчейза (9:25.70) бе без конкуренция и заслужено се поздрави с успех. Тя преодоля дистанцията с време 51:07 минути. След нея се наредиха сънародничките й Андреа Писку и Кристина Негу. Четвърта остана друга представителка на северната ни съседка - Роксана Бирха. От българските бегачки най-добро класиране регистрира Маринела Нинева от Дряново, която завърши с пето време - 53:32 мин. Непосредствено след нея финалната линия пресече Радосвета Симеонова. Добричлийката получи покана преди няколко дни от БФЛА да представя България на Балканското първенство по маратон. Състезанието ще се проведе на 9 октомври паралелно със Софийския маратон и националния шампионат по маратон. Нашата съгражданка регистрира най-добрия си резултат по класическата дистанция от 42.195 км при победата в края на май в Плевен. Там тя спря хронометъра на 2.59:44 ч., с което до голяма степен заслужи място в националния отбор.