Шампионите преминаха победоносно през Тетевен

Размер на шрифта: a | a | a 13:52 06 февруари 2017
Волейболистите на “Добруджа 07” не срещнаха особена съпротива при гостуването в залата на “Тетевен Волей” и победиха с 3:1 гейма. Срещата бе от XVI кръг в Суперлигата на България, а отледните части бяха спечелени от шампионите с 25:21, 25:27, 25:23 и 25:18. Гостите играха стегнато и съсредоточено почти през целия двубой, като закономерно се поздравиха с успех за радост на на 20-ина свои превърженици, пропътували разстоянието до подпланинският град. Известни колебания в представянето избраниците на треньора Мирослав Живков имаха през втория гейм. След като си извоюваха комфортна преднина от четири точки - 24:20, добруджанци допуснаха домакините да изравнят, а във заключителните разигравания дадоха изцяло иницативата на съперника, наложил волята си в частта с 25:27. Това развитие подейства отрезвяващо за гостите, които до края на мача не допуснаха повече изненади в игрови план и всеха своето с 3:1 гейма. Топреализатор за гостите в срещата стана Жулиен Георгиев, завършил с 20 точки на сметката си. С три по-малко – 17, се отчете Димитър Маринков. С победата “Добруджа 07” прибави нови три точки към актива си, за да се утвърди на третото място във временното класиране с 36 т. /12 победи и 4 загуби/. Отборът на “Тетевен Волей” е осми в подреждането с 19 точки /6 победи и 9 загуби/. Следващият шампионатен кръг в елита при мъжете е насрочен за утре /7 февруари/, когато в зала “Добротица” гостува “Нефтохимик 2010” /Бургас/.