Шампионите дръпнаха в серията

“Добруджа 07” – “Левски” – 3:0 /25:23, 25:20, 28:26/

Размер на шрифта: a | a | a 18:01 19 март 2017
Автор: ДТ
Мъжкият волейболен тим на “Добруджа 07” излезе с едни гърди пред “Левски”, след като наддедля с 3:0 гейма в първия мач от четвъртфиналната плейофна серия по пътя към защита на титлата в Суперлигата на България. Шампионите преодоляха в зала “Добротица” столичани, след като в отделните части наложиха волята си на 23, 20 и 26 точки. Като цяло двубоят вървеше на приливи и отливи, но все пак добричлии допуснаха по-малко грешки в решаващите моменти и логично поведоха с 1:0 победи в серията. Подкрепяни от верните си привърженици добруджанци влязоха на високи обороти в срещата и в началните минути взеха комфортна преднина от 6 точки. Постепенно “сините” се поокопитиха, като не само, че изравниха, но и дръпнаха в резултата 16:20. При финалните разигравания избраниците на треньора Мирослав Живков запазиха спокойствие и хладнокръвие, за да триумфират с 25:23. През втория гейм добричлии стояха далеч по-стабилно на игрището и разколебаха максимално съперника, като с лекота достигнаха до 25:20 в своя полза. Волейболистите на “Левски” усетиха, че срещата им се изплъзва и в третата част дадоха всичко от себе си, за да върнат интригата. Не на такова мнение бяха домакините, които в хода на този гейм показаха, че имат решения за излизане от трудни ситуации. Добруджанци отказаха окончателно “сините” на блокада, като след 28:26 изправиха публиката на крака и затвориха мача. По този начин само победа дели шампионите от  класиране на полуфиналите. Според регламента, в серията се играе до две победи от три двубоя. Следващият мач между отборите е днес от 18:30 часа в столичната зала „Универсиада”. Ако евентуално се стигне до трета среща, тя ще се състои на 22 март /сряда/, отново в Добрич. Най-резултатен в редиците на домакините в зала “Добротица” с 19 точки бе Жулиен Георгиев. С 13 точки на сметката си остана Димитър Маринков.
За “Добруджа 07” играха: Д. Маринков, Ж. Георгиев, Ил. Петков, Д. Димитров, Ал. Грозданов, Тр. Лапков, Хр. Христов – либеро /Хр. Енков/. DT