С тайбрек се измъкнаха волейболистите

„Добруджа 07” - „Левски Бол” - 3:2 /25:13, 23:25, 21:25, 25:20, 16:14/

Размер на шрифта: a | a | a 11:52 16 февруари 2015
Мъжкият волейболен отбор на „Добруджа 07” измъчи до последно своите верни привърженици в зала „Добротица”. Макар и трудно добричлии се наложиха с 3:2 над заемащия последно място в Суперлигата на страната тим на „Левски Бол”. Почти юношеската формация на „сините” бе на път да поднесе сензация в срещата между отборите от 15 кръг на първенството в елита. Домакините влязоха малко високомерно в мача и това можеше да им изиграе лоша шега. На избраниците на треньора Мирослав Живков им бяха необходими пет гейма да сломят съпротивата на столичани. След като спечелиха първата част с 25:13 за по-малко от 20 минути добруджанци си помислиха, че са си свършили работата. Уви това не беше така, защото в следващите два гейма на домакините куцаше, както организацията на игра на мрежата, така посрещането и блокадата. Гостите се възползваха максимално от отпускането в добричките редици и спокойно доведоха нещата до 2:1 в своя полза, след като затвориха отделните части на 23 и 21 точки. Добричките състезатели намериха морални сили, а най-вече благодарение на рутината си взеха четвъртия гейм с 25:20, с което достигнаха до тайбрек. В него те поведоха от самото начало и поддържаха преднина от 2-3 точки, за да се стигне до 16:14 и крайният успех. В следващия шампионатен кръг „Добруджа 07” гостува на КВК „Габрово”.