С едни гърди напред излязоха бургазлии

„Добруджа 07” - „Нефтохимик” - 0:3 /24:26, 22:25, 22:25/

Размер на шрифта: a | a | a 11:27 25 март 2015
С фалстарт влязоха в полуфиналната плейофна серия в Суперлигата на България волейболистите на „Добруджа 07”. В първото от двете домакинства срещу „Нефтохимик” добричлии отстъпиха с 0:3. Бургазлии надделяха в отделните геймове с 26:24, 25:22 и 25:22 точки. Настройката на зрителите в зала „Добротица”, запълнили почти всички седящи места, бе далеч по-различна, но гостите показаха здрави нерви и не изгубиха концентрация в решителните моменти, което се оказа решаващо за крайният изход. Избраниците на треньора Мирослав Живков имаха идеална възможност да вземат първата част, в която водеха с 24:22. Очакваният благоприятен финален спринт обаче бе спрян от бургазлии. Те не само, че не се пречупиха, но изравниха и надделяха с 26:24. По този съперникът нанесе психологически удар на домакините, които продължиха с колебливите си изяви и през втория гейм, взет от „Нефтохимик” на 22 точки. В третата част продължи серията от непредизвикани грешки на добруджанци, най-вече от начален удар, които бяха догонващи в резултата. Така се стигна до чиста победа с 3:0 гейма в полза на „Нефтохимик”, който поведе в серията с 1:0. Вторият полуфинален мач между отборите се състоя снощи също в зала „Добротица”. Според регламента, играе се до три победи от пет срещи. Следващите два двубоя са насрочени за 28 и 29 март. Бургазлии обаче няма да домакинстват в зала „Младост” край морето, която е заета, а в Правец. Ако се стигне до пети решителен мач, той ще е на 1 април от 18 часа в Добрич. В дебютният сблъсък в другата полуфинална двойка, шампионите от „Марек Юнион - Ивкони” /Дупница/ спечелиха с 3:2 гейма гостуването си на „Монтана” и също излязоха с едни гърди напред.