Радосвета Симеонова завърши четвърта на Балканиадата

Размер на шрифта: a | a | a 10:41 21 април 2015
Състезателката на добричкия лекоатлетически клуб „Добруджа 99” Радосвета Симеонова записа най-добро класиране на Балканиадата по спортно ходене в Турция. Надпреварата се проведе в град Айвалък, като добруджанката защити по достоен начин името на България при жените. Тя зае четвърто място на дистанцията от 20 км. За отбелязване е, че Радосвета пресече финалната линия с личен резултат от 1:49,18 ч. На челните две позиции се наредиха представителки на Румъния и Гърция, а трета остана също румънка. С националното трико при девойките мл. възраст се изявява още една наша съгражданка - Габриела Красимирова. Участничките тук премериха сили на 5 км, а добруджанката остана на 8 място. Десети при юношите старша възраст на 10 км е Злати Димитров от СКЛА „Добруджа 99”. Друг национал и негов съгражданин - Николай Минков от СКЛА „Добруджа”, достигна до деветата позиция в тази група. Иначе в крайното комплексно класиране отборът на България е пети. Победители са представителите на домакините от Турция, следвани от съставите на Румъния, Гърция и Сърбия. Старши треньорът в СКЛА „Добруджа 99” Николай Янков заяви, че състезателите от клуба са се представили според очакванията. И тримата наши атлети водиха целенасочена подготовка, а изявите на Радосвета не ме изненадват, защото тя постоянно подобрява резултатите си. От БФЛА също дадоха задоволителна оценка на представянето на нашите участници, предвид факта, че повечето от тях финишираха с лични постижения и показаха прогрес, коментира Н. Янков. Представителите на добричкия клуб продължават подготовка за националното първенство на писта на 5 и 10 км, което ще се състои на 9 май в Русе. Непосредствено след това Радосвета Симеонова се отправя за Мурсия /Испания/. Там на 17 май ще бъде даден старт на Европейската купа по спортно ходене.