Победа в Бургас взеха хандбалистите

Размер на шрифта: a | a | a 13:53 07 ноември 2017
Мъжкият хандбален тим на „Добруджа” се поздрави с успех при гостуването в Бургас на „Фрегата”. Срещата бе от VII кръг на „А” РХГ, като добричлии надделяха с 33:28. „Жълто-зелените” показаха повече спортно-технически достойнства срещу подмладения отбор на домакините и дадоха заявка за достигане до победата още през първото полувреме, като до почивката дръпнаха с 18:12. И през втората част добруджанци задържаха нивото си на игра, с което безпроблемно поддържаха аванса в  резултата. Лидерът в голмайсторската листа в елитната група на страната – Джошкун Якубов отново бе сред най-резултатните на терена. Добричкият състезател се отчете с 11 попадения, а с цялостното си представяне затвърди водещата си роля в състава. Якубов вече има 64 реализирани гола от началото на сезона. Той бе подкрепян дейно от съотборника си Михаил Нейчев, забил 8 гола в съперниковата врата. Златан Петров вкара 4, а Александър Димитров опъна 3 пъти мрежата на „Фрегата”. Победата бе под №4 за „Добруджа” през есента, като с 8 точки заема четвъртата позиция във временното класиране. Водач в подреждането е отборът на „Локомотив” /Варна/ с 12 точки. В дербито на морската столица през уикенда „железничарите” записаха 30-а поредна победа, след като подчиниха съгражданите си от „Спартак” с 31:22 /14:11/. На 11 ноември, когато са насрочени мачовете от VIII кръг, „Добруджа” се изправя именно срещу „Спартак” /Вн/.

“Добруджа” постигна класика... Балчиклията Валентин Андреев е... 750 лева бяха дарени по време на... “Добруджа” превзе на два пъти... Пореден шанс получават... Рекорден брой отличия... Три медала от републиканското... Юношата Иван Иванов даде... Втори в Европа на чук се нареди... “Добруджа” завъртя равенство... Радосвета Симеонова дублира... Добруджанска доминация в... Добруджанци отстъпиха пред... В титлата на 3 км се цели... Полицаи демонстрираха лична... Солидна група от СКЛА... Попълнение от Англия подсилва... Вторият отбор на „Лудогорец”... До медали в старата столица... Симеонова допринесе за седмото... Каратеките от „Самурай”... Българските бриджори не... Добричлии озориха руски гранд Кадетите на „Добруджа 07” се... Добруджанец е сред призьорите... Опитни бадминтонисти спорят в... „Добруджа” излиза срещу... Добричките волейболисти... Радосвета Симеонова стартира... Неуспешно начало за балчиклии...