Победа и загуба за “Добруджа 07” на финалите

Домакините от “Монтана” спряха добричките волейболисти при защитата на купа “България”

Размер на шрифта: a | a | a 14:07 15 януари 2018
Мъжкият волейболен тим на “Добруджа 07” не успя да достигне до финалния мач, където да защитава трофея си в турнира за Купата на България. Битките от заключителната фаза се състояха в Монтана, където среща си дадоха 8-те най-добри отбора в тазгодишното издание на традиционната надпревара. В 1/4-финалната фаза на състезанието избраниците на треньора Петър Пенев показаха здрави нерви и прекършиха с 3:2 гейма съпротивата на есенния лидер в Суперлигата – “Пирин” /Разлог/. Добричлии спечелиха първата част с 25:18, но съперника от югозападният град взе драматично следващите две с 24:26. В четвъртия гейм добруджанци бяха повече от убедителни и оставиха съперника на 20 точки. В тайбрека Димитър Маринков и компания отново съумяха да наложат волята си за радост на привържениците си по трибуните в зала “Младост”. Победата позволи на “Добруджа 07” да се класира за 1/2-финали, където в събота вечерта се изправи на мрежата срещу домакините от “Монтана”, водени от добричлията Даниел Пеев. В оспорван двубой, домакинският фактор, късата резервна скамейка и умората в добруджанските редици от предния ден си казаха своето, което наклони везните в полза на монтанчани и те спечелиха с 3:1 /25:20, 26:24, 22:25, 25:19/. “Монтана” поведе с 2-0, но гостите намериха сили в себе си и съхраниха интригата, след като намалиха на 2-1 с успех с 25:22 в третата част. В четвъртия заключителен гейм почти всичко в играта на домакините в атака се получаваше и след 25:19 те придобиха право да спорят на финала срещу “Нефтохимик” /Бургас/. Независимо от поражението, добричките състезатели изпълниха целта-минимум, поставена пред тях преди турнира, а именно участие на полуфинал. Оттук насетне усилията на всички в клуба ще бъдат насочени към достойно представяне в шампионата на България, където ще се търси по-добра изходна позиция преди плейофните битки.
За “Добруджа 07” в Монтана играха: Д. Маринков, Ж. Георгиев, Д. Димитров, Н. Нешев, Д. Чавдаров, Св. Арнаудов,  Хр. Христов /либеро/, Хр. Енков, Н. Тодоров, П. Христосков.