Победа дели волейболистите на „Добруджа 07” от полуфиналите

Шампионът и вицешампионите излизат за трети мач днес в зала „Добротица”

Размер на шрифта: a | a | a 11:35 15 март 2016
Волейболистите на „Добруджа 07” ще трябва да изиграят трети решителен мач срещу „Марек Юнион - Ивкони”, който да определи кой ще се класира за полуфиналната плейофна фаза в първенството на България. Шампионът и вицешампионите от миналия сезон се изправят днес от 18,00 ч. в добричката зала „Добротица”, която ще стане арена на интригуващият сблъсък. Победа дели двата тима от участие в следващия етап на надпреварата, която е предпоследното ниво преди да стане известно името на носителят на титлата. Резултатът между съперниците след двете срещи помежду им е равен - 1:1. Дупничани се добраха до трети двубой, след като на домашна сцена надделяха с 3:1 гейма. В отделните части те се наложиха с 25:17, 25:16, 22:25 и 30:28, като по този начин всичко ще се реши в трети мач. Както и при визитата си в Добрич, домакините стартираха по-добре в срещата, като във втория гейм дори натрупаха комфортна преднина от шест точки /20:14/. Тогава главният съдия Петър Харизанов вдигна червен картон на Денис Чавдаров от гостите, което донесе допълнителна точка в актива на „Марек”. Това нахъса добруджанци, които се поздравиха с успех в третата част и намалиха на 1:2. В четвъртия гейм резултатът вървеше равностойно, а принос имаше и 30-членната агитка от Добрич, подкрепяла безрезервно избраниците на треньора Мирослав Живков. След 24:24 последва драматичен завършек, като с воля и характер домакините наложиха волята с 30:28 и спечелиха с 3:1. Най-резултатен за „Добруджа 07” в двубоя бе Велизар Чернокожев, приключил с 15 точки /3 блокади, 39 % в атака/. На него се разчита и днес да е сред вдъхновителите на успешната добричка атака, с което да изправя все по-често залата на крака до крайната победа.
Нещата в другите четвъртфинални двойки се решиха още след първите две срещи. Тимът на „Монтана” надигра ЦСКА отново с 3:2 и продължава напред. Същото стори „Нефтохимик” срещу „Тетевен Волей”, както и „Арда” след втори успех у дома над „Пирин” /Разлог/.