Петър Малев отново е №1 сред спортистите в Ген. Тошево

Размер на шрифта: a | a | a 13:52 22 декември 2017
За втора поредна година Петър Малев от клуб по силов трибой “Цунами” стана победител в анкетата “Спортист на годината” на град Генерал Тошево. С постижението си трибоецът се нареди до Божидар Георгиев, който също е печелил престижната класация в две последователни години – през 2014 и 2015. Успехът на Петър Малев е още по-впечатляващ, тъй като за четвърта поредна година състезател от СК “Цунами” излъчва победителят в допитването. 14-ото издание на анкетата “Спортист на годината” по традиция се проведе в навечерието на Коледните и Новогодишни празници в една от залите на Общината. Наградите бяха връчени лично от кмета Валентин Димитров.
През настоящата 2017 г. Петър Малев регистрира отлични резултати, които безапелационно му осигуриха първото място в престижната класация. Състезателят на СК “Цунами” е национал на България по силов трибой за младежи до 18 год. При лично тегло 66 кг и възраст от 16 години, той e държавен шампион по вдигане от лег за мъже - с национален рекорд от 142.5 кг. Освен това е държавен шампион във всички състезания във възрастова група „Юноши до 18 г.”, а на Европейско първенство по силов трибой за „юноши до 18 г.” стана вицешампион. Златен медалист е в движението „Вдигане от лег” - 137.5 кг.
На второ място в анкетата остана волейболистът на “Спортист 99” /Ген. Тошево/ Красимир Костадинов, който е водещ състезател на своя тим. Трети се нареди отборът по хокей на трева “Стик ГТ”. По-надолу в класирането попаднаха: 4. Аристидис Георгиус Папатеодору /баскетбол/; 5. Димитър Тодоров Господинов /волейбол/; 6. Ели Младенова Митева /тенис на маса/; 7. Живко Живков Желев /баскетбол/; 8. Димитър Красимиров Димитров /футбол/; 9. Диян Петров Иванов /футбол/; 10. Димитър Иванов Иванов /футбол/.
За треньор на 2017 г. в добруджанската община единодушно беше избран Руслан Томов - наставник във ВК “Спортист 99”.