Пета поредна победа записаха добруджанци в Бургас

Размер на шрифта: a | a | a 11:32 15 декември 2015
Пета поредна победа и шеста от началото на шампионата в Суперлигата на България по волейбол записа мъжкия тим на „Добруджа 07”. Подкрепяни от сериозна агитка в зала „Младост”, в Бургас, добричлии се наложиха с 3:1 гейма над местния „Нефтохимик”, който е водач в класирането. С този успех избраниците на треньора Мирослав Живков се изкачиха до второто място в таблицата за временно подреждане. В отделните части гостите надделяха с 18:25, 25:22, 28:26 и 25:15. Както е видно от развоя в мача, лидерът загатна за високите си амбиции единствено през първия гейм, който успя да затвори на 18 точки. Състезателите от черноморския град имаха предимство - 8:4 до първото техническо прекъсване през втората част. Постепенно добруджанци изравниха играта и резултата, с което върнаха интригата в срещата, след като спечелиха 25:22. Гостите нанесоха психологически удар върху самочувствието и увереността на съперника в края на третата част. След като бургазлии водеха с 23:21, тимът на „Добруджа 07” доведе резултата до 24:24. Със силен дух и съсредоточеност добричлии достигнаха до 28:26 и поведоха с 2:1 пред погледа на националния селекционер Пламен Константинов. Ентусиазмът в редиците на домакините се изпари окончателно в четвъртата част, в която добруджанци дръпнаха с 16:11, благодарение на силното включване на Жулиен Георгиев и стабилен начален удар на Димитър Маринков. Подредената игра на гостите им позволи да триумфират 25:15 точки и 3:1 гейма за удоволствие на верните си привърженици. С 19-те си отбелязани точки в срещата Маринков стана най-резултатният състезател за „Добруджа 07”.  В следващия кръг в зала „Добротица” гостува отборът на „Пирин” /Разлог/. Двубоят е насрочен за 19 декември и е с начало 18,00 ч.