Първи домакински успех постигнаха волейболистите на “Добруджа 07”

Размер на шрифта: a | a | a 10:48 29 октомври 2014
Първа домакинска победа за сезона, която не дойде никак лесно, постигнаха волейболистите на “Добруджа 07”. В среща от втория кръг на Суперлигата при мъжете възпитаниците на Мирослав Живков надделяха с 3:2 гейма /25-11, 24-26, 23-25, 25-20 и 15-10/ над “Арда” /Кърджали/, информират от пресцентъра на добричкия клуб. Срещата започна силно за домакините, които бързо спечелиха първата част с 25-11 точки. В началото на втория гейм електричеството в зала “Добротица” бе прекъснато за близо десет минути, след което играта бе подновена. Това се отрази ободряващо за гостите, които се добраха до успех в следващите два гейма с 24-26 и 23-25, за да опровергаят очакванията на феновете на добричлии за лесна победа. В четвъртата част волейболистите на “Арда” имаха точка предимство при второто техническо прекъсване, но в самия край на гейма добруджанци обърнаха резултата в своя полза и заслужено изпратиха двубоя в тайбрек след 25-20. В петия гейм избраниците на Иван Халачев поведоха с 3-0, но укриляни от подкрепата на публиката добруджанските волейболисти реализираха четири поредни точки. Постепенно те станаха по-уверени в действията си и заслужено затвориха мача с 15-10 точки. Най-резултатни за домакините бяха Венцислав Рагин с 19 точки и Костадин Стойков със 17. Така след петгеймовата битка добричлии взеха само две точки от мача, като дадоха една на съперника. По този начин те запазват позициите си в класирането и заемат трето място в елитната група, с две победи и актив от 5 точки. В следващия кръг, на 2 ноември, “Добруджа 07” гостува на шампионите от “Марек Юнион Ивкони”.