Опит не достигна на „Добруджа 07” да измъкне поне гейм във Финландия

Размер на шрифта: a | a | a 13:28 09 декември 2016
Волейболистите на „Добруджа 07” пропуснаха да вземат минимум гейм при гостуването на финландския „Хурикаани” /Лоймаа/ в първи мач от 1/32-финалите на турнира за Купата на ЦЕВ. Скандинавците надделяха с 3:0, като отделните части бяха спечелени от тях с 25:14, 26:24 и 25:16 точки. Добричлии пропиляха реална възможност да измъкнат поне гейм в северната държава, а решаващ фактор се оказа липсата на опит на международното поле. При равенство 24:24 във втората част, дошло след добро отиграване на Жулиен Георгиев, избраниците на треньора Мирослав Живков не успяха да се възползват от очертаващото се психологическо предимство. Финландците от своя страна запазиха самообладание и поведоха с 2:0. Гостите бяха равностойни до средата на третия гейм, след което постепенно започнаха да се пропукват в решаващите моменти и в края дадоха изцяло инициативата на съперника за крайното 3:0. Ответната среща-реванш е на 22 декември от 20:00 ч. в Двореца на културата и спорта във Варна. Ако „Добруджа 07” спечели с 3:0 или 3:1, ще се стигне до решителен „златен гейм”, който ще определи кой се класира за следващия кръг на втория по сила европейски клубен турнир по волейбол при мъжете.
Добричките състезатели по най-бързия начин трябва да се пренастроят на вълна Суперлига на България. Причината е, че утре от 18,00 ч. се изправят на мрежата в столичната зала „Васил Симов” срещу ЦСКА. Двубоят срещу лидера в елитната група на страната е от предпоследния за сезона 10-и кръг.