„Монтана” е на финал след 3:0 в серията срещу „Добруджа 07”

Добричлии се надяват тимът от Северозападна България да триумфира с титлата, за да се окичат с бронз

Размер на шрифта: a | a | a 13:58 04 април 2017
Волейболният тим на „Монтана” си заслужи правото да спори за втора поредна година за титлата в България. Воденият от добричлията Даниел Пеев състав детронира шампионите от „Добруджа 07” след 3:0 победи в полуфиналната серия на Суперлигата. През миналия сезон отборът от северозападната част на страната загуби финалната битка за златото след 1:3 именно от „Добруджа 07”. Монтанчани взеха своеобразен реванш, след като записаха успех с 3:0 гейма в зала „Добротица” и след три последователни победи си отвориха вратата към финала. Гостите надделяха в отделните части с 25:21, 25:14 и 25:18 точки. За разлика от първите два двубоя в Монтана, избраниците на треньора Мирослав Живков не приличаха на себе си пред собствена публика. Наред с множеството технически грешки, като че ли у добруджанските състезатели липсваха съпротивителни сили най-вече от психологическо естество. И ако на домакините куцаше организацията в играта, вследствие колебливото изпълнение на отделните елементи, не така стояха нещата в отсрещната страна на мрежата. Спокойните и разнообразни отигравания на разпределителят на „Монтана” Любомир Агонцев направиха в голяма степен разликата в мача, като с изявите си той показа, че неслучайно е национален състезател. Съперникът излезе пределно мобилизиран на игрището и в началото на първия гейм си осигури солидна преднина. Дори стопените 9 точки в края не бяха достатъчни за обрат и гостите затвориха частта на 21 точки. Вторият гейм имаше равностоен характер само до 6:6, след което волейболистите на „Монтана” взеха нещата в свои ръце и проведоха наказателна акция, получила красноречиво отражение в резултата - 25:14. Очакванията на зрителите в зала „Добротица”, че добруджанци най-после ще вдигнат и ще спечелят така нужният им гейм, за да излязат от нокдауна, не се оправдаха. Съперникът продължи да държи здраво юздите на мача в свои ръце и след 25:18 фиксира крайното 3:0, с което се класира за финала. „Монтана” ще води битка за златото с „Нефтохимик” /Бургас/ отстранил от пътя си ЦСКА, също с 3:0. Добричлии се надяват тимът от Северозападна България да триумфира с титлата, за да запазят третото си място от редовния сезон. В противен случай ще останат четвърти и естествено без бронз.
Все пак волейболистите на „Добруджа 07” имат шанс да се реабилитират пред добричките любителите на спорта в края на месеца. От 25 до 30 април зала „Добротица” ще стане арена за разпределяне на челните места в турнира за Купата на България. Домакините са в предварителна група „А”, където ще спорят със съседите от „Черно море” /Вн/ и „Нефтохимик” /Бс/. В другия поток един срещу друг се изправят съставите на ЦСКА, „Монтана” и „Пирин” /Разлог/.