Младите волейболисти играят за бронза на европейското

Размер на шрифта: a | a | a 12:10 12 юли 2017
Националният отбор на България по волейбол за юноши до 17 години ще играе за бронзовите медали на Европейското първенство, което се провежда за първи път в тази възраст. Момчетата на селекционера Драган Иванов паднаха от връстниците си от Белгия с 0:3 (22:25, 21:25, 18:25) в първия полуфинал на шампионата, провел се в турския град Коня. Така младите "лъвчета", в чиито редици личи името на юношата на ВК „Добруджа 07” Теодор Йорданов, ще спорят за бронзовите отличия на турнира. Техен съперник ще бъде загубилия втората полуфинална среща между домакините от Турция и Италия. Сблъсъкът за бронза трябваше да започне вчера вечерта.
Първия гейм на срещата стартира малко по-добре за белгийците, които поведоха с 8:5 до първата техническа пауза. Българските момчета стопиха изоставането, но "червените дяволи" се оказаха по-издръжливи и спечелиха гейма след 25:22. Във втората част сценария се повтори с разликата, че на моменти "лъвчетата" водеха в резултата, но все пак 25:21 и 2:0 за Белгия. Третият гейм тръгна равностойно, но постепенно Белгия дръпна и спечели с убедителното 25:18, а с това и мача с 3:0.
Най-резултатни за българския тим станаха Самуил Вълчинов (42% ефективност в атака, 53% позитивно и 19% перфектно посрещане) и Петър Петров (3 блока, 30% ефективност в атака, 58% позитивно и 17% перфектно посрещане) с по 11 точки. За белгийците Йоост Пеетерс заби 17 точки (3 блока и 41% ефективност в атака) за победата.
Наставникът на българските таланти Драган Иванов не остана очарован от представянето на избраниците си. "Най-слабата ни игра от началото на първенството. Нямаме извинение за грешките, които допуснахме и шанса, който пропиляхме. В последния двубой ще е още по-трудно. Но не сме изиграли още най-добрия си мач тук. Остана последната битка...".