Мира Николова достигна до бронз след падане по трасето

Размер на шрифта: a | a | a 14:13 22 януари 2018
С един медал приключиха участието си в първото състезание от календара на БФЛА за 2018 г. представителите на добричкия лекоатлетически клуб „Добруджа”. Дебютният старт премина в София, където среща в националния шампионат в зала си дадоха състезателите под 18 години. Умения в столицата демонстрираха пет добруджанки, като над всички с изявите си бе Мира Николова. Тя достигна до финала на 400 м гл. бягане, където се пребори за бронзов медал. Бягането на добричкото момиче премина през доста перипетии, като по невнимание на съперничка /дисквалифицирана по-късно/, Мира загуби равновесие и падна. Въпреки всичко, добруджанката бързо се окопити и финишира на трето място. Нейната сестра – Нели от своя страна излезе на пистата в зала „Асикс Арена” в бягането на 800 метра, където зае 5 място. Седма на троен скок остана Михаела Иванова, а Десислава Йорданова постигна личен резултат в тласкането на гюле. Приятното впечатление с изявите си остави дебютантката Рени Хинева. Тя премери сили на 1500  м и 3000 м гл. бягане, където завърши на 8-ма и 10-та позиция. Добруджанки сформираха щафета на 4х200 метра и заеха 10-о място. На отделните постове спориха: Мира Николова, Нели Николова, Михаела Иванова и Десислава Йорданова.
Треньорката Силвия Петрова заяви, че е доволна от всички момичета, които са дали най-доброто от себе си и са изненадали приятно. Честно казано не очаквах медал, но начинът, по който го направи Мира буди възхищение и уважение. Все пак сме в началото на сезона, като тепърва очаквам още по-добри резултати от атлетките, сподели наставничката в СКЛА „Добруджа”.