Избраниците на Георги Андреев се справиха с азерите

Размер на шрифта: a | a | a 13:24 15 юни 2017
Националният отбор на България постигна изключително важна победа във втория си мач от Група С на Световната купа по хандбал за мъже. В зала “Орловец” в Габрово избраниците на добричкия треньор Георги Андреев се наложиха над Азербайджан с 41:34. Успехът не дойде никак лесно, защото две минути преди края на първото полувреме разликата бе само един гол за „трикольорите”. Вихрени три атаки по дясното крило бяха завършени от Светлин Димитров, за оттеглянето на съставите за почивка при 20:15. През втората част България игра без напрежение, като не позволи на съперника да съкрати разликата. В 40-ата минута сънародниците ни водеха с 9 гола, оказали се решаващи за крайният изход.
След като на старта допуснаха загуба от Кипър, българските хандбалисти вече имат победа в актива си. А вчера вечерта трябваше да се изправят на игралното поле срещу аутсайдера Андора, пристигнал за турнира у нас с млади състезатели, чиято цел е да бъде обигравани за следващите международни срещи. При очертаващия се успех над Андора нашите ще заемат второто място в потока, а на 1/4-финалите ще срещнат основния фаворит за титлата - Фарьорски острови. За най-полезен състезател от България в двубоя беше обявен Светлин Димитров, преминал също през ХК „Добруджа”. Той реализира 15 гола и получи специален плакет от президента на БФХ Росица Бакърджиева-Коева.
След последната сирена в Габрово Георги Андреев каза, че е направено специално проучване на съперника. Изгледахме внимателно победата на Азербайджан над Андора и казах на разбора на момчетата, че мачът с азерите трябва да го спечелим с разлика. Опасявах се от чисто психологическа гледна точка да не допуснем изненада, но играчите бяха перфектни. Остава ни мача с Андора, в който по всяка вероятност ще дам почивка на някои от основните състезатели. Силно се надявам да мога да разчитам в 1/4-финалите на Николай Нейчев, който има проблем в бедрения мускул. Очаквам да го използвам, защото е много важен състезател за нашия тим. Благодаря на публиката за чудесната подкрепа, сподели селекционерът на „трикольорите”.