Хандбалните национали загубиха от Кипър в инфарктен мач

Добруджанецът Златан Петров се контузи по време на срещата в Габрово

Размер на шрифта: a | a | a 13:08 14 юни 2017
В мач от Група С на Световната купа по хандбал за мъже в зала „Орловец” в Габрово националните отбори на България и Кипър изиграха изключително оспорван мач, който вървеше гол за гол през цялото време. Въпреки горещата подкрепа на публиката, България, водена от добричлията Георги Андреев, загуби с 22:25 (12:11). Представителите на Острова на Афродита стигнаха до аванса в последните 2 минути, който не изпуснаха до края и така се поздравиха с успех.
Първото полувреме лидерството в резултата се променяше постоянно, като българите се оттеглиха с преднина от един гол - 12:11. През втората част ситуацията на игрището не се промени и зрителите станаха свидетели на хандбал от високо ниво. До 25-ата минута резултатът бе 20:20, като в оставащите минути до края кипърските състезатели показаха психика и използваха всяка грешка, за да я превърнат в свой актив. С най-много попадения за България завърши Светлин Димитров, който вкара 11 гола и бе определен за най-полезен състезател. Хулиос Аргиру от Кипър също завърши с 11 попадения на сметката си и беше награден от БФХ с плакет за най-добър играч. За съжаление контузия по време на двубоя получи състезателят на ХК „Добруджа” Златан Петров. Поради тази причина заедно с Николай Нейчев те ще пропуснат останалите две срещи в групата. Националната фланелка защитават още трима хандбалисти на „жълто-зелените” - Джошкун Якубов, Стефан Евтимов и вратаря Емил Иванов. Вчера от 18,00 ч. отново в Габрово „трикольорите” трябваше да играят с Азербайджан, а два часа по-късно Кипър да спори с Андора във вторите мачове от Група С. На старта азерите записаха лесна победа над Андора с 31:23, като първото полувреме приключи при резултат 15:6. Тимовете, които финишират на челните две места в потока, продължават напред за финалните елиминации след 15 юни.