Хандбалистите загубиха от „Фрегата” и ще играят за бронзовите медали

Размер на шрифта: a | a | a 11:51 16 май 2016
Мъжкият хандбален тим на „Добруджа” отстъпи и във втората среща от полуфиналния плейоф за излъчване на шампиона на България. Добричлии загубиха в зала „Русалка” с 23:29 от действащият шампион на страната „Фрегата” /Бургас/. Гостите проведоха по-добре в тактически план мача и закономерно ще играят на финала, а „жълто-зелените” от своя страна ще спорят за третото място и бронзовите медали в „А” РХГ. Гостите спечелиха вчерашния двубой още до средата на първото полувреме, когато взеха аванс от шест гола - 11:5. До почивката те продължиха да допускат по-малко грешки в двете фази на играта, за да се оттеглят с още по-солидна преднина - 17:10. В началото на втората част водачът на добруджанци Георги Андреев направи редици смени в състава, но желания обрат така и не настъпи. От друга страна съдиите на няколко пъти се намесиха също с неадекватните си отсъждания. За капак в 13-ата мин. на второто полувреме червен картон получи голмайсторът Джошкун Якубов, с което бургазлии окончателно си проправиха път към битката за титлата след 2:0 победи. Голмайстор за „жълто-зелените” в срещата стана Златан Петров, нанизал 8 попадения в съперниковата врата. С 5 завърши Дж. Якубов, а с 4 на сметката си Веселин Станков. В сряда ще стане известно името на съперника на добричлии за бронза. Тогава варненските тимове на „Локомотив” и „Спартак” ще играят трети решителен мач за излъчване на втория финалист, след като резултатът между тях до момента е равен - 1:1 победи.
За „Добруджа” играха: Ем. Иванов, Ан. Петров, Ил. Илиев, Зл. Петров - 8 гола/, Дж. Якубов - 5, М. Нейчев - 3, Ст. Стоянов /Н. Костадинов, В. Станков - 4, Ст. Добрев - 3, Кр. Коев, Св. Христов/.
„Железничарите” победиха на... Шабленски подводни риболовци... Юношите отстъпиха пред... Турнир по конен спорт в памет... Двама футболисти са извън... „Добруджа 07” стартира от... Ударно начало за юношите... Областно дерби предстои в... В Балчик готвят изненади за... Белгийците от „Дон Боско”... Божинов ще играе в Първа лига... Борецът Александър Димитров... Само „Интер” изненада... Юношите до 15 години откраднаха... “Локо” /Сф/ гостува за... С второ място започна сезона... Балчиклии паднаха от... Български бриджори газят в Мамая До отличия достигнаха добрички... Започват битките в зона „Изток” Кметът на община Каварна... Успешен финален спринт за... Училищният звънец удари първо... „Спартак” /Вн/ се препъна в... Слаб мач и равенство на... Треньорите след мача Държавни шампиони триумфираха... Балчиклии отбелязаха два пъти... Турнир по мини футбол... Николай Петров се присъедини...