Хандбалистите удариха лидера, но останаха трети през редовния сезон

Размер на шрифта: a | a | a 12:22 07 май 2014
Победа за престиж и самочувствие постигнаха хандбалистите на “Добруджа” в мач от последния кръг на редовния сезон в “А” РХГ. Шампионите надделяха в зала “Русалка” с 39:29 /19:16/ над “Фрегата” /Бургас/. Гостите, които още кръг преди края бяха недостижими на върха преди решителните битки за разпределението на призовите места в шампионата, допуснаха едва втора загуба. Въпреки успеха, “жълто-зелените” финишираха на трета позиция с равен брой точки с втория - отборът на “Локомотив” /Варна/, който е с по-добра голова разлика. Избраниците на треньора Георги Андреев взеха превес още през първото полувреме на двубоя с бургазлии, когато се оттеглиха за почивка с аванс от три гола. Добричлии продължиха да поддържат високо темпо и през втората част, което им позволи да натрупат солидна преднина. Принос за нея имаха и част от юношите в състава на “жълто-зелените”, като последната сирена дойде при резултат 39:29. Най-резултатни за домакините в мача бяха Венцислав Петров и Красимир Коев, завършили с по 8 попадения на сметката си. Първият полуфинален плейоф между “Локомотив” и “Добруджа” ще се състои на 10 май във Варна. Втория мач е в Добрич на 14 май, а ако се стигне до трети двубой, той ще е отново в залата на “железничарите” край морето. Съперници в другия полуфинален плейоф са първенецът през редовния сезон “Фрагата” /Бс/ и четвъртият - “Спартак” /Варна/. Битките за титлата започват на 24 май, където ще се играе до 3 победи от 5 мача.