Хандбалистите търсят две победи в края на редовния сезон

Юношите останаха шести на държавното първенство

Размер на шрифта: a | a | a 20:11 25 април 2016
Автор: Пламен Николов
Две победи в края на редовния сезон в елитната А хандбална група преследва тимът на “Добруджа”. “Жълто-зелените” излизат утре в зала “Русалка” срещу лидера във временното класиране “Локомотив” /Варна/. В петък редовният сезон ще бъде закрит с домакински мач срещу Левски от гара Левски.
“Добруджа” е на трето място във временното класиране и гарантирано ще остане на тази позиция. Шансът за по-предно класиране е само теоретичен и освен през две победи за добруджанци минава и през загуби на “Локомотив” /Варна/ и “Фрегата” /Бургас/, което с оглед състоянието на отборите е трудно осъществимо. Независимо от минималните шансове, добруджанци ще се хвърлят за двете победи, за да зарадват публиката в Добрич. Двата мача се явяват и подготовка за плейофите, които започват през следващата седмица – на 7 май, веднага след Великденските празници. Преди последните мачове от сезона няма проблеми с контузени състезатели, някои играчи се оплакват от леки болежки, но всички тренират и ще вземат участие в предстоящите две срещи, за да може да се види какво е моментното им състояние, съобщи за “Добруджанска трибуна” старши-треньорът и президент на добричкия клуб Георги Андреев.
В плейофната част “Добруджа” най-вероятно ще се изправи срещу отбора на “Фрегата” /Бургас/, който се очаква да завърши на второто място след редовния сезон. Играе се до две победи от три мача.
Юношите-старша възраст на “Добруджа”, водени от наставника Светослав Божков завършиха на шесто място на държавното първенство, което се проведе в края на миналата седмица в Бургас. Младите добрички хандбалисти дадоха максимума от себе си, но в групата се получи въртележка, която попречи на “Добруджа” да се класира във финалната четворка и да спори за медалите. В първия мач добруджанци загубиха от “Фрегата” /Бургас/ с 23:28 /11:15/. През втората част възпитаниците на Светльо Божков имаха дори възможност да обърнат резултата, но не се възползваха от нея. Във втория мач “Добруджа” губеше на полувремето от “Железничар” /София/ с 13:18, но след почивката жълто-зелените бяха по-добрият отбор на терена, но в крайна сметка успяха да стигнат само до равенство 31:31. Младите добруджанци спечелиха третия си мач с 28:23 срещу Левски /гр. Левски/, но получилата се въртележка ги прати в спор за разпределение на местата от 5-то до 8-мо. След като шансовете за медал бяха загубени, треньорът Светослав Божков реши да даде шанс на по-малките състезатели, за да могат и те да трупат игрови опит. Първият мач във втората четворка – срещу “Интер” /Благоевград/ бе спечелен с 32:26. В спора за петото място “Добруджа” се изправи отново срещу “Левски” и загуби с 26:30. За пропуснатите медали своята роля са изиграли и контузиите на ключови състезатели от жълто-зеления тим.