Хандбалистите спечелиха дербито с желан резултат

Размер на шрифта: a | a | a 13:34 20 март 2017
Мъжкият хандбален тим на “Добруджа” спечели дербито от ХV кръг в “А” РХГ срещу “Чардафон”. Сблъсъкът в зала “Русалка” имаше отношение към второто място през редовния сезон, даващо домакинско предимство в плейофната фаза на първенството. Добричлии прекършиха съперника с желан резултат – 28:20 или победа с над 7 гола разлика, защото през есента отстъпиха именно с толкова в Габрово. При равенство в точките в края на сезона, каквото е вече съотношението в момента, определящи за подреждането са резултатите от преките двубои. В унисон с предварителните очаквания срещата започна доста оспорвано и с максимален заряд за изява сред състезателите в двата отбора. След началният съдийски сигнал съставите заложиха предимно на стабилна игра в защита и трудно реализираха малкото голови възможности. Като че ли, пропуските бяха с една идея повече в редиците на “Добруджа”, а резултатът в 22-ата минута бе равен – 6:6. След три безответни гола “жълто-зелените” се оттеглиха за почивка с преднина от три гола – 9:6. Второто полувреме тръгна по добър начин за домакините, които постепенно увеличаха аванса си до 13:7. А в средата на втората част добричлии излязоха напред с цели осем гола – 20:12. Габровци не се отказаха и след няколко бързи атаки успяха да намалят. С наближаването края на мача избраниците на треньора Георги Андреев показаха воля и характер, които бяха възнаградени. След точни завършващи удари на Илиян Илиев и Антон Петров минута преди последната сирена светлинното табло показваше перфектен резултат – 28:19. На гостите им остана време само за един гол, с който оформиха крайното 28:20. Най-резултатни за “жълто-зелените” в срещата бяха Йордан Михайлов и Джошкун Якубов, вкарали съответно 6 и 5 попадения в съперниковата врата.
За “Добруджа” играха: Ем. Иванов, Й. Михайлов - 6 гола, Ил. Илиев - 3, Дж. Якубов - 5, Зл. Петров - 3, Ст. Стоянов - 1, Ан. Петров - 4 /Ив. Костов, М. Нейчев - 3, Ст. Ефтимов - 3/.

Жулиен Георгиев е Спортист№1... Добричлии приемат по-рано... Панайот Димитров е Спортист №1... “Добруджа 07” прекърши... Валентин Андреев е №1 в СКЛА... Домакински успех срещу... Атлетите от „Добруджа 99”... Разпуснаха футболистите до 10... Хандбалистите на „Добруджа”... Малките добруджанци се... 26 таланти са номинирани за... Жанета Георгиева участва в... Коледен турнир по футбол в зала... “Добруджа” увеличи аванса си... Отново след пет гейма... Точката в Гълъбово изпуснаха... „Жълто-зелените” ще... До четвърта победа след... За точков финал се настройват в... СКВТ „Добрич” отбеляза... СУ „Л. Каравелов” прие... „Добруджа 07” ще спира... Представиха филм за д-р Васил... С 10 медала на сметката си... Старшата възраст на „Добруджа... Известни са повечето... Последен домакински мач за... От „Хебър” пожелаха да... Изпратиха юрист да свири на... Младежите на ХК „Добруджа”...