Хандбалистите си осигуриха третото място след финален спринт

На 4 април “жълто-зелените” започват полуфиналните плейофи в залата на “Фрегата” /Бс/

Размер на шрифта: a | a | a 11:49 30 март 2015
По вихрен начин приключиха изявите си през редовния сезон в “А” РХГ хандбалистите на “Добруджа”. За по-малко от 24 часа “жълто-зелените” отупаха набързо на чужд терен “Осъм” с 32:23 и “Спартак” /Вн/ - 34:28. Добричлии се бетонираха на третото място още след отложения мач от VІІІ кръг в Ловеч, тъй като се нуждаеха от 2 точки. Срещу “Осъм” гостите взеха стабилна преднина още на почивката, когато водеха с 16:12. Най-много голове за добруджанци в срещата - 11, реализира Джошкун Якубов, а с два по-малко зъвърши Светослав Недев. След този двубой пътуването до морската столица в събота имаше протоколен характер. Спартаклии, които вече си бяха осигурили лидерската позиция кръг преди края, подходиха малко високомерно към мача и закономерно бяха наказани от избраниците на треньорския тандем Георги Андреев – Светослав Божков. Домакините започнаха по-добре срещата и до средата на първата част поддържаха аванс от гол-два. В заключителните минути на първото полувреме добричлии не само, че изравниха, но и дръпнаха с 18:16. Силната игра на гостите продължи и след почивката, за да се стигне до крайното 34:28 в тяхна полза. Отново над всички с реализаторските си умения от “жълто-зелените” бе Джошкун Якубов, записал на сметката си 12 попадения. Така равносметката за отбора на “Добруджа” през редовния сезон е 10 победи и 4 загуби, или общ актив от 20 точки и трета позиция. Така на полуфиналите добричлии ще се изправят срещу втория – “Фрегата” /Бургас/, а в другата двойка ще спорят варненските “Спартак” и “Локомотив”. В серията се играе до две победи от три срещи, като домакинско предимство има състава, финиширал по-напред в класирането. По този начин първият двубой на “жълто-зелените” е на 4 април в залата на “Фрегата”.