Хандбалистите обърнаха “Спартак” /Вн/ за едно полувреме

Размер на шрифта: a | a | a 13:50 27 март 2017
Мъжкият хандбален тим на “Добруджа” не допусна изненада и спечели домакинството си от XVI кръг в “А” РХГ срещу “Спартак” /Варна/. Добричлии се наложиха в зала “Русалка” с 35:30 /14:15/, за да се укрепят на второто място в класирането. Въпреки че в редиците на “жълто-зелените” отсъстваха поради травми титулярите – вратарят Емил Иванов и голмайсторът Джошкун Якубов, те успяха да прекършат младия и амбициозен състав на гостите. Отборът от морската столица влезе по-добре в мача и в 10-ата минута имаше преднина от два гола - 6:4. Пет минути по-късно добруджанци доведоха резултата до 8:8, но в края на първата част спартаклии направиха по-малко грешки и се оттеглиха за почивка с гол преднина - 14:15. По време на паузата ст. треньора на домакините Георги Андреев внесе необходимите корекции в състава и резултатът не закъсня. След две бързи попадения “жълто-зелените” взеха аванс, но варненци изравниха до 16:16. Последваха четири поредни гола за домакините, дело на Александър Димитров и Йордан Михайлов, оказали се повратни за изхода от мача. Постепенно опитът на добруджанци си каза думата, като десетина минути преди края те фиксираха най-голямата си преднина в двубоя - 32:24. В оставащото време срещата се доиграваше, а възможност за изява при мъжете получиха част от юношите в добричкия клуб. Най-резултатен за домакините в мача бе Йордан Михайлов, поразил 8 пъти съперниковата врата.
За “Добруджа” играха: Ив. Костов, Ил. Илиев, Зл. Петров - 6 гола, Й. Михайлов - 8, Ан. Петров - 4, Ст. Стоянов - 1, М. Нейчев - 5 /М. Симеонов - 5, Ал. Димитров - 6, Д. Димитров, Кр. Крайчев, Ил. Денев/.