Хандбалистите излязоха с едни гърди напред след оспорван мач

“Добруджа” - “Чардафон” /Гб/ - 29:28 /11:11/

Размер на шрифта: a | a | a 13:24 23 април 2018
Мъжкият хандбален тим на “Добруджа” взе домакинска победа срещу “Чардафон” и излезе с едни гърди напред пред съперника в полуфиналния плейоф в първенството на България. Срещата в зала “Русалка” премина доста оспорвано, като в крайна сметка добричлии надделяха с 29:28. Началото на мача беше равностойно, двата състава се стремяха да сведат грешките до минимум и не рискуваха излишно. Така първото полувреме завърши при равен резултат – 11:11. След почивката “жълто-зелените” стъпиха преобразени на игралното поле и след шест поредни гола дръпнаха със 17:11. Домакините контролираха събитията и до средата на втората част, когато преднината им достигна 24:17. За това спомогна и тактическият ход, предприет от наставника на добруджанци Георги Андреев, който сполучливо рутираше избраниците си във фаза защита и фаза атака. За съжаление добричлии сами усложниха живота си в заключителните минути на двубоя. При 29:22 последва необясним срив в техните действия и доведоха нещата до инфактен финал. Подпомогнати от брака в отиграванията на домакините, габровци започнаха да бележат гол след гол. Това принуди минута преди последната сирена Г. Андреев да вземе таймаут, но след подновяването на играта атаката на домакините отново нямаше резултатен завършек. От правото на почивка се възползваха и гостите, които 12 секунди преди края затрудниха вратарят на “Добруджа” Емил Иванов, който прояви хладнокръвие и не допусна срещата да влезе в продължения, с което фиксира крайното 29:28. За пореден път с най-много попадения за домакините - 8, се отчете Джошкун Якубов, който продължава да оглавява голмайсторската листа в “А” РХГ. Така добричлии поведоха с 1:0 победи срещу “Чардафон” в серията, където се играе до два успеха от три срещи. Втория сблъсък между съперниците е в Габрово на 5 май, а евентуален трети двубой ще се състои в зала “Русалка” на 8 май.
В другата полуфинална двойка, в битката за Варна “Локомотив” удари безапелационно съгражданите си от “Спартак” с 42:23 /22:12/ и взе аванс в серията.