Георги Димов стана шампион в мятането на диск

Размер на шрифта: a | a | a 12:35 05 март 2014
До злато и бронз достигнаха представителите на добричкия клуб по лека атлетика “Добруджа 99” на проведения в Пловдив шампионат на страната по зимни хвърляния. Треньорът Галин Костадинов заложи на 11 състезатели, като до титлата в дисциплината “мятане на диск” при юношите младша възраст се добра Георги Димов. Той изпрати уреда на 40,32 м. По този начин таланта отбеляза значителен напредък в сравнение с миналата година, когато финишира трети. В същата възраст с бронз в Града на тепетата се окичи Никола Михов. Той премери сили в хвърлянето на чук. Четвърти в дисциплината, но при юношите старша възраст, остана Михаил Димитров. Пети и шести в хвърлянето на копие се наредиха съотборниците Георги Георгиев и Христо Георгиев. Шеста при девойките старша възраст в мятането на диск остана Йоана Люцканова, а седма - на чук, се класира Гергана Иванова. Единственият представител на СКЛА “Добруджа 99” при мъжете бе Станимир Пенков. Въпреки че за известно време бе прекратил състезателна дейност, той зае пето място в хвърлянето на чук. Г. Костадинов каза, не може да е недоволен от постигнатото от началото на 2014 г. До момента състезателите спечелиха седем медала от републиканските първенства в Добрич и Пловдив, а до края на годината ни престоят още редица стартове. Надявам се в най-скоро време да възстановим сектора за хвърляния в СК “Простор” и дори да организираме републикански турнир. Потенциал и желание за изява у състезателите не липсва. С новата придобивка ще затворим цикъла, като наред със зала “Добротица” ще можем да водим пълноценни занимания и на открито, сподели младият наставник.