Финален щурм на столичните бриджори

Размер на шрифта: a | a | a 13:32 09 януари 2018
Завършиха главните турнири, а с това и 13-ата международна бридж ваканция "Павел баня `2018", в която взеха участие над 300 участници от България, Румъния, Израел и Финландия. В турнира за смесени двойки ликуваха представители на София, които заеха първите три места. Шампиони са  Силвия Исаева и Момчил Александров, следвани от Анна Лекова и Хуан Иков, а трета Марги Хаджиева с партньора си от Шумен Велислав Хараланов.
В главният двойков турнир шампион стана "звездния" тандем Росен Гунев /София/ - Калин Караиванов /Варна/. Втори са представителите на "Газпром" от Асеновград - Станислав Гешев и Иван Борисов, а трети -Йордан Щерев /Добрич/ и Пламен Христов /Варна/.
Безспорно най-интересният турнир бе отборния, в който си дадоха среща най-силните 23 български формации, заедно с два класни румънски отбора. Тази надпревара бе излъчвана пряко в интернет чрез световния бридж сайт ВВО /Bridge Base Online/. След изключително оспорван мач само с няколко десети от победна точка разлика ликува отбор "Еверест", с капитан многократния медалист от световни и европейски първенства и настоящ  държавен отборен шампион Румен Трендафилов /Варна/. Негови партньори бяха Владислав Испорски, Златко Неделчев и Николай Кермедчиев /всички от София/. Те спечелиха финалния мач срещу класния тим "Сердика" /София/ - Росен Гунев, Калин Караиванов, Красимир Симеонов и Климентин Николчев. На трето място остана друг титулуван български състав - "Бридж +". Капитанът Ангел Ванчев игра заедно с Джери Стаматов, Диян Данаилов и Захари Захариев.
Организаторите на бридж ваканцията от СК "Дама купа" изказват благодарност от името на всички участници към домакините от балнеохотел "ПРО" - Павел баня, за предоставените прекрасните условия за игра, подготовка и рехабилитация по време на надпреварата.