Европоходът на волейболистите започна със загуба в Холандия

„Абиант Ликъргъс” /Грьонинген/ - „Добруджа 07” - 3:0 /26:24, 25:23 и 25:23/

Размер на шрифта: a | a | a 13:29 04 ноември 2016
Волейболистите на „Добруджа 07” започнаха със загуба дебютното си участие в Шампионската лига на Европа. Въпреки че бяха победени в Холандия с 3:0 от „Абиант Ликъргъс” /Грьонинген/ избраниците на треньора Мирослав Живков няма от какво да се срамуват, защото показаха на зрителите по трибуните и пред телевизионните екрани, че не отстъпват с нищо на домакините. Липсата на достатъчно увереност и самочувствие у младите български състезатели не им позволи да измъкнат поне гейм в Ниската земя. Доказателство за това е, че холандският шампион спечели отделните части с две точки разлика - 26:24, 25:23 и 25:23. Добричлии можеха да изненадат съперника още в първия гейм, когато поведоха с 21:20. С леко съдийско рамо домакините осъществиха обрат и дръпнаха с 1:0. Втората част се развиваше също равностойно, но в края волейболистите на „Абиант” отново бяха по-съсредоточени и надделяха. Българският шампион трябва да съжалява най-вече за изпуснатата реална възможност да вземе третия гейм. През цялото време добруджанци водиха в резултата, като повратният момент дойде при 22:18 в тяхна полза. Разпределителят на домакините - американеца Мат Уест разстрои максимално посрещането на гостите с точните си изпълнения, за да се стигне до 23:22 в полза на отбора от Грьонинген. Състезателите на „Добруджа 07” не успяха да се отърсят от психологическия шок и така загубиха с 25:23, а с това и мача. Най-резултатен за добричлии в двубоя бе Жулиен Георгиев с 15 точки, а Мартин Мечкаров остана с 9 т. на сметката си. Реваншът на българска земя е на 8 ноември в Двореца на културата и спорта във Варна. Срещата в морската столица е с начало 20,00 ч. Според регламента, при победа на добруджанските волейболисти с 3:0 или 3:1 ще има Златен гейм, който естествено ще се играе пред родна публика. Това може да се окаже невероятно предимство, защото спечелилият в този гейм продължава във II предварителен кръг на турнира.