Два медала грабнаха момчетата от “Добруджански юнак”

Размер на шрифта: a | a | a 11:49 11 февруари 2014
Поредни медали към колекцията си от държавните лични първенства по борба в свободния стил прибавиха състезателите на СК “Добруджански юнак”. Добричлии грабнаха сребро и бронз по време на шампионата в Сливен при момчетата до 15 години. Заслужилият треньор Петър Петров изведе на тепиха петима борци, като с най-добри изяви бе Панайот Димитров. Той достигна до финала в кат. до 35 кг, като дори бе сочен за фаворит срещу Цветан Мустафов от “Черноморец” /Бс/. Срещата обаче не се разви по-най-добрия начин за добруджанеца, който не успя да разкрие истинските си възможности, даде инициативата на бургазлията и се задоволи със сребърното отличие. За разлика от него съотборникът му Ердуван Ердинай /53 кг/ бе изключително мотивиран и се окичи с бронз в кат. до 53 кг. Той постигна пет победи, като в равностоен мач за участие на финала, загуби от представител на Разград. Пети при 32-килограмовите борци се класира Радослав Кирилов. Друг потенциален медалист - Илия Иванов /42 кг/, изпусна в последните секунди победата срещу един от финалистите в категорията, и остана 12-ти. Наставникът П. Петров заяви, че е очаквал малко повече от избраниците си, като класиране и поведение на тепиха. Панайот игра с 20% от възможностите си, което е недостатъчно, ако искаш да си шампион. Заради липсата на опит и неукрепналата си психика, дебютанта в тази възраст - Ил. Иванов, също не разкри таланта си. Най-мъжки се представи Ердуван, който спази тактическите указания. Той бе достатъчно напорист и със своята дисциплинираност изненада приятно, е оценката на треньорът. Същевременно петима борци от СК “Добруджански юнак” водят подготовка за шампионата при кадетите /до 17 г./. Надпреварата ще се състои в края на седмицата в Търговище, а надежди за достигане до медали се възлагат на Бончо Бончев /42 кг/ и Ивелин Иванов /69 кг/.