“Добруджа” започна със загуба защитата на купата

Размер на шрифта: a | a | a 20:09 25 април 2016
Автор: ДТ
Волейболният шампион на България “Добруджа 07” загуби с категоричното 0:3 гейма в първия мач от турнира за Купата на България, който се провежда в зала “Младост” в Бургас. Така добричлии усложниха максимално задачата си да защитят трофея, който спечелиха миналата година.
Домакините от “Нефтохимик”, които бяха първи след редовния сезон в Суперлигата, но загубиха полуфиналния плейоф именно от “Добруджа” се подсилиха с трима национали. В турнира за Купата на България с екипа на нафтата играят легендарното либеро Теодор Салпаров, Николай Учиков и Николай Николов. През този сезон Учиков спечели титлата в аржентинското първенство с екипа на УПЦН (Сан Хуан) и бе избран за най-полезен играч по време на финалите от шампионата. Ники Николов пък направи поредна силна година в Иран с екипа на „Пейкан“ (Техеран), а в края на миналата седмица либерото Теди Салпаров триумфира за втора поредна година в Шампионската лига с руския гранд „Зенит“ (Казан).
Отборът на “Добруджа 07” също се възползва от възможността и ангажира “легионерите” Мирослав Градинаров и Светослав Гоцев.
През първите два гейма от стартовия мач в групата на турнира за купата “Нефтохимик” водеше през цялото време. Домакините успяха да дръпнат с няколко точки в началото на първата част и въпреки положените от добруджанци усилия задържаха преднината си. Добричлии бяха близо до съперниците си единствено при 12:14. В крайна сметка геймът завърши 25:20 за “Нефтохимик”. По идентичен начин започна и втората част. Бургазлии дръпнаха с 3-4 точки напред. Добруджанци все пак успяха да стигнат до равенство при 18:18. В крайна сметка обаче домакините наложиха волята си и взеха гейма с 25:22. Най-драматичен бе третият гейм. Възпитаниците на Мирослав Живков се опитаха да обърнат развоя на мача и да си върнат шансовете за успех. След игра точка за точка добричлии успяха да дръпнат с 22:20 малко преди края на гейма, но пропиляха крехкия си авнас. След размяна на точки, домакините оползотвориха предимството си и взеха гейма с 31:29, а с това и мача. ДТ