„Добруджа 07” се разправи с „Левски” и е на полуфинал

Размер на шрифта: a | a | a 12:54 22 март 2017
Волейболният тим на „Добруджа 07” не остави почти никакви шансове на „Левски” в София и след 2:0 победи се класира за полуфиналната плейофна фаза на първенството в Суперлигата. Шампионите изиграха съсредоточено втората среща срещу „сините” в зала „Универсиада” и надделяха с 3:0 гейма, какъвто резултат се получи и в зала „Добротица”. Избраниците на треньора Мирослав Живков наложиха превес в отделните части, които бяха спечелени с резултат 25:18, 25:20 и 25:22. Добричлии бяха концентрирани в началото и на трите гейма, като бързо съумяваха да преодолеят леките колебания в изявите си. Гостите превъзхождаха столичани най-вече на блокада и при играта в защита, което се оказа ключов момент за успеха. Най-резултатен за добричлии в мача бе Трифон Лапков, завършил с 15 точки на сметката си.
Всички четвъртфинални двубои от плейофите завършиха при резултат 2:0. Според схемата, „Добруджа 07” ще се изправи на мрежата в следващия кръг по пътя към титлата срещу отбора на „Монтана”. Съперници в другата двойка са съставите на ЦСКА и „Нефтохимик” /Бс/. В полуфиналите се играе вече до три победи от пет срещи, като домакинско предимство имат тимовете с по-предно класиране от редовния сезон или ЦСКА и „Монтана”. Програмата предвижда добричлии да гостуват в Монтана на 28 и 29 март. Мачовете в зала „Добротица” са насрочени за 1 и 2 април, а ако се стигне до пети заключителен сблъсък, то той ще е на 5 април в Северозападна България.
За „Добруджа 07” в София играха: Хр. Енков, Ж. Георгиев, Д. Маринков, Ал. Грозданов, Ил. Петков, Хр. Христов - либеро /Тр. Лапков, Д. Димитров, М. Мечкаров, Н. Тодоров/.