„Добруджа 07” се класира за финала

Добричлии отстраниха с 3:1 победи „Нефтохимик” /Бс/, чакат съперника в спора за златото

Размер на шрифта: a | a | a 12:08 29 март 2016
Мъжкият волейболен тим на „Добруджа 07” за втора поредна година ще спори за титлата и златните медали в първенството на България. Добричлии придобиха това право, след като в полуфинален плейоф отстраниха от пътя си с 3:1 победи лидера от редовния сезон в Суперлигата - „Нефтохимик” /Бургас/. Избраниците на треньора Мирослав Живков ще научат името на съперника си на финала утре, когато в Монтана едноименния състав и „Арда” /Кърджали/ ще играят пети заключителен мач. Резултатът в спора помежду им до момента е равен – 2:2.
Втората среща в зала „Добротица” между домакините и „Нефтохимик” завърши 3:1 гейма, за удоволствие на изпълнилите до краен предел спортното съоръжение зрители. Благодарение на пределната си мотивация и мобилизация добруджанци надделяха в отделните части с  25:16, 25:22, 17:25 и  25:21 точки. В първите два гейма добричките волейболисти бяха във вихъра си и не оставиха никакви шансове на бургазлии, за да поведат с 2:0. В третата част гостите се поокопитиха и набързо поведоха с 4:2, след което до първото техническо прекъсване добруджанци намалиха на 7:8. Постепенно отборът на „Нефтохимик” започна отново да се откъсва напред в резултата и в крайна сметка записа един гейм в своя полза с 25:17. Домакините обаче бяха решени да приключат всичко в неделната вечер и да не допускат достигането до тайбрек, както бе ден по-рано. В четвъртата част състезателите на „Добруджа 07” взеха нещата в свои ръце още в началото и със съсредоточена игра спечелиха с 25:21, за да се поздравят с победа в мач №4 и 3:1 успеха в серията. Най-резултатен за домакините в двубоя бе Велизар Чернокожев, реализирал 22 точки /4 аса, 3 блокади, 41 % в атака/. Втори по успеваемост за добричлии с 13 точки се нареди Михаил Стоев /1 ас, 75 % в нападение/.
„Добруджа 07” игра в състав: Г. Манчев, В. Чернокожев, Д. Чавдаров, Д. Маринков, М. Стоев, Ал. Грозданов, Хр. Христов - либеро /М. Атанасов, Хр. Енков, Ж. Георгиев, Н. Тодоров/.