“Добруджа 07” препъна и “Пирин” в последното домакинство

Размер на шрифта: a | a | a 14:00 26 февруари 2018
Мъжкият волейболен тим на “Добруджа 07” записа четвърта поредна победа, измъкната в последното домакинство през редовния сезон в Суперлигата на България. Добричлии се наложиха с 3:1 над коравия състав на “Пирин” /Разлог/, заемащ четвърта позиция в класирането кръг преди края. В отделните части избраниците на треньора Петър Пенев надделяха с 22:25, 26:24, 27:25 и 25:21. Гостите влязоха по-уверени в мача в зала “Добротица” и още след началните разигравания взеха преднина от 3 точки. Постепенно добруджанци изравниха играта и резултата, който  бе равен до 19:19. След това отборът на “Пирин” допусна по-малко грешки и закономерно стигна до 25:22. Състезателите но домакините се събудиха през втория гейм и взеха инициативата, като при второто техническо прекъсване дръпнаха с 16:11. Този аванс донякъде подведе добричлии, които дадоха надежди на съперника, че е в състояние да осъществи пълен обрат. След серия пропуски в атака и защита ситуацията бе сведена до 24:24. Тогава на мястото за изпълнение на сервис застана Димитър Маринков, който внесе необходимото спокойствие и сигурност, довели до 26:24 точки и изравняване на резултата. Равностойният характер на двубоя продължи и третата част, която вървеше точка за точка до 24:24, когато много добро включване от пейката направи Петър Христосков. Той реализира ас в точния момент, за да могат съотборниците му да вдигнат глава и да спечелят с 27:25. Играта на нерви от двете страни на мрежата продължи и в четвъртия гейм, като домакините имаха минимална преднина от 16:15 при задължителното техническо прекъсване. Подкрепяни от вярната си публика, добричките волейболисти постепенно подобриха нивото на представяне и поддържаха преднина от 2-3 точки, за да могат да финала да триумфират с 25:21 и крайното 3:1. Най-резултатни за домакините в срещата бяха Димитър Маринков и Мартин Мечкаров, завършили с по 20 точки на сметката си. С 12 победи и 9 загуби отборът на “Добруджа 07” има 35 т., като продължава да заема на 7-ото място. В последния ХХII кръг от редовния сезон добричлии гостуват на 2 март в Перник на “Миньор”. След тези мачове ще се определят и двойките от четвъртфиналната плейофна фаза в шампионата.
“Добруджа 07” игра в състав: Д. Маринков, Д. Димитров, Д. Чавдаров, Св. Арнаудов, Н. Нешев, М. Мечкаров, Хр. Христов – либеро; Н. Тодоров, Хр. Енков, П. Христосков.