“Добруджа 07” прекърши “Миньор” с оредял състав

Размер на шрифта: a | a | a 13:29 11 декември 2017
Победа с 3:1 гейма спечелиха волейболистите на “Добруджа 07” срещу “Миньор” /Перник/ в последния си мач от първия дял на шампионата в Суперлигата. Обстоятелствата, свързани с множеството контузени състезатели, бяха принудили треньорът на добричлии Петър Пенев да заложи на състав, в който имаше доста изненади. Последния играч, отпаднал от групата часове преди двубоя, бе основният реализатор Жулиен Георгиев. Диагоналът не се появи на полето поради травма в глезена, получена на последната тренировка преди мача. Наличните волейболисти обаче проявиха мъжество и характер, извели ги до успеха срещу “миньорите”. В отделните части домакините надделяха с 25:20, 23:25, 25:18 и 25:21 точки. Гостите от Перник влязоха по-добре в срещата и взеха преднина от 6:8 при първото техническо прекъсване. След това добруджанци подобриха представянето си при различните елементи и след 15-ата точка поеха водачеството, което задържаха до края на гейма, завършил 25:20 в тяхна полза. Ситуацията от тази първа част се повтори донякъде и във втората. Перничани обаче не изпуснаха нито за миг инициативата, като освен това проявиха по-здрави нерви при последните две разигравания, за да измъкнат гейма с 25:23 и да изравнят за 1-1. В останалите две части домакините систематично успяваха да наложат волята си, като тон за това даде разпределителят Денимир Димитров. Той не само умело канализираше действията на съотборниците си в атака, а и сам на няколко пъти отбеляза точки след красиви изпълнения за крайното 3-1. Иначе най-резултатен за добричлии в мача бе Мартин Мечкаров, завършил  с 22 точки на сметката си. Невен Нешев добави 18 т. за победа №6 през есента и седмата позиция на отбора през полусезона. Вторият дял на първенството започва на 16 декември, когато в зала “Добротица” гостува “Нефтохимик” /Бургас/.
“Добруджа 07” игра в състав: Д. Димитров, Св. Арнаудов, Д. Чавдаров, Н. Нешев, М. Мечкаров, Хр. Христов, Н. Тодоров - либеро /Хр. Енков, Г. Господинов/.