„Добруджа 07” поведе на бургазлии в Правец

Волейболистите достигнаха до втори успех с подкрепата на привържениците си

Размер на шрифта: a | a | a 11:48 30 март 2015
Волейболният тим на „Добруджа” постигна втора поредна победа срещу „Нефтохимик 2010” /Бс/ в полуфиналната плейофна серия от Суперлигата и поведе с 2:1. Този път избраниците на треньора Мирослав Живков надделяха 3:1 като гост в спортната зала в Правец. Принос за успеха на добруджанци имаха също верните привържениците на отбора, които се възползваха от безплатния транспорт и подкрепяха всеотдайно любимците си, които вчера вечерта можеха да си осигурят участие на финала срещу „Марек Юнион - Ивкони”. Дупничани са вече официален претендент за титлата, след като в другата полуфинална двойка отстраниха от пътя си „Монтана” с 3:0 победи. До известна степен добричлии прекършиха съпротивата и взеха психологическо предимство срещу символичните домакини в Правец след първите два гейма, в които се добраха до 25:21 и 25:20. Третата част отново започна по-добре за добруджанци, които поведоха с 8:5 до първото техническо прекъсване. Бургазлии не се предадоха и започнаха да рискуват, като по този начин намалиха пасива си до една точка 15:16. В заключителните епизоди от гейма волейболистите на „Нефтохимик” демонстрираха стабилна игра в защита, с което спечелиха с 25:20 и намалиха на 1:2. В третата част „Добруджа 07” поведе с 19:16, а „Нефтохимик” се доближи само на две точки - 19:21, след атака в аут на Симеон Александров, който не сдържа нервите си и получи червен картон. В решителните разигравания, в края на този гейм, гостите показаха по-здрави нерви и се поздравиха с крайния успех с 27:25. Както е известно, ако се стигне до пети мач, то той ще бъде в зала „ Добротица” на 1 април от 18 часа. От щаба на добричлии, както и състезателите, не бяха склонни много на подобен вариант. Причината е, че ще имат много по-малко време за възстановяване преди финалните битки, които е предвидено да започнат на 6 и 7 април. Следващите два двубоя са на 10 и 11 април, а евентуалният пети решителен мач ще е на 15-ти.