“Добруджа 07” нанесе първо поражение на “червените”

Размер на шрифта: a | a | a 13:08 12 декември 2016
Волейболистите на “Добруджа 07” се разправиха с ЦСКА насред София, като по този начин нанесоха първо поражение на “червените” в първенството. Избраниците на треньора Мирослав Живков се показаха като истински колектив и закономерно надделяха с 3:1 гейма в зала “Васил Симов”. Отделните части в двубоя от Х кръг бяха спечелени от добричлии с 27:25, 15:25, 25:23 и 25:20. Гостите показаха, че ще търсят максимума в мача още през първия гейм, който с воля и характер затвориха на 25 точки. Последва срив в изявите на добруджанци, които позволиха на състезателите на ЦСКА да изравнят на 1:1 след 15:25 във втората част. Третият гейм премина доста оспорвано, но добричлии бяха по-съсредоточени при заключителните разигравания и спечелиха с 25:23. Гостите започнаха вихрено четвъртата част и набързо натрупаха преднина от от шест точки – 7:1. Това вдъхна допълнително самочувствие при изявите на мрежата от играчите на “Добруджа 07”, които заслужено ликуваха в столицата след успеха с 3:1 гейма. Най-резултатен за гостите бе младия лидер в отбора Жулиен Георгиев, завършил със 17 точки, следван по този показател от Димитър Маринков - 16 т.
“Добруджа 07” игра в състав: Хр. Енков, Ж. Георгиев, Тр. Лапков, Д. Маринков, Ал. Грозданов, Ил. Петков, Хр. Христов /либеро/; М. Мечкаров, Д. Димитров, Н. Тодоров /л./