“Добруджа 07” финишира седми след загуба в Перник

Волейболистите на “Монтана” се изправят срещу добричлии в четвъртфиналите

Размер на шрифта: a | a | a 14:11 06 март 2018
Мъжкият волейболен тим на “Добруджа 07” приключи със загуба участието си в редовния сезон в Суперлигата на страната. В мач от последния XXII кръг добричлии отстъпиха с 1:3 гейма в Перник на “Миньор”. Срещата започна добре за гостите, които взеха първата част с 25:21 точки. Последва срив в представянето на добруджанци, които позволиха на съперника да изравни след 25:17. По-късно перничани спечелиха с лекота останалите два гейма – 25:12 и 25:20, а с това и двубоя с 3:1. Старши треньорът на добричлии Петър Пенев не можеше да разчита в този мач освен на Жулиен Георгиев, а също на изпитващия болки в коленете Денис Чавдаров. За сметка на това той даде шанс за изява на младите Теодор Йорданов и Дамян Колев, които са част от младежкия отбор на България. Най-резултатен за гостите в срещата бе Невен Нешев, приключил с 11 точки на сметката си. Интригата в този финален кръг в елита бе свързана с оформянето на крайното класиране в челната осмица и определяне на двойките в 1/4-финалната фаза на първенството, където ще стане разпределението на титлата. Там се играе по схемата 1-ви срещу 8-ми, 2-7, 3-6 и 4-5. В крайна сметка “Добруджа 07” завърши на 7-о място с актив от 35 точки /12 победи и 10 загуби/. Според регламента добричлии ще имат за съперник състава на “Монтана” от едноименния град. В този етап се играе до две победи от три мача. Първата битка ще се състои на 9 март в зала “Младост” в северозападната част на страната. Следва ответен двубой в зала “Добротица” на 12 март, а ако се стигне до трети заключителен двубой той ще се проведе в Монтана на 16 март.
За “Добруджа 07” в Перник играха: Д. Димитров, Д. Маринков, Св. Арнаудов, М. Мечкаров, Н. Нешев, Т. Йорданов, Хр. Христов - либеро /Н. Тодоров, Д. Колев, П. Христосков, Б. Тодоров/.