“Добруджа 07” е на полуфинал след две категорични победи

Столичният “Левски Бол” се оказа лесно препятствие в зала “Добротица”

Размер на шрифта: a | a | a 11:11 16 март 2015
Волейболистите на “Добруджа 07” доказаха по-високата си класа и с лекота се класираха за 1/2-финалните плейофи в първенството на Суперлигата. Добричлии сломиха съпротивата на “Левски Бол” след две категорични победи с 3:0 гейма в зала “Добротица”. Столичани се съгласиха всички срещи от серията, в която се играе до два успеха от три мача, да се състоят в Добрич, явно предусещайки че шансовете им за продължаване напред са нищожни. А и не на последно място, финансовият момент за тях бе преодолян далеч по-безболезнено. В първия двубой избраниците на треньора Мирослав Живков надделяха в отделните части с 25:18, 25:20 и 25:19 точки. Разликата в нивото и качествата на отделните състезатели си пролича отчетливо във втория мач. В него домакините отнесоха като тайфун “сините”, за което говори резултатът в отделните геймове - 25:14, 25:22 и 25:9. Именно в тази последна трета част добруджанци си поиграха с плахият съперник, като котка с мишка, за радост на близо 1000 зрители по трибуните. По този начин добричлии, завършили на върха през редовния сезон, ставаха първият тим, осигурил си място в полуфиналните плейофи. Съперник там ще бъде спечелилият в сблъсъка между ЦСКА и “Нефтохимик” /Бургас/. Първият двубой, провел се в София, завърши с победа на “червените”, а реваншът край морето бе вчера вечерта. Според регламента, в следващия кръг вече ще се играе до 3 победи от 5 мача и добричлии ще имат домакинско предимство.
 За “Добруджа 07” играха: Георги Манчев, Стефан Стоянов, Венцислав Рагин, Светослав Арнаудов, Димитър Маринков, Костадин Стойков, Симеон Александров, Христо Христов /либеро/, Валентин Димов, Жулиен Георгиев, Илия Петков.