„Добруджа 07” детронира шампиона, ред е на „нафтата”

Тимът от Добрич се подсилва с националите Мирослав Градинаров и Светослав Гоцев за купа „България”

Размер на шрифта: a | a | a 11:22 17 март 2016
Мъжкият волейболен отбор на „Добруджа” елиминира шампиона „Марек Юнион - Ивкони” от борбата за защита на титлата в първенството на България. В трети решителен мач в зала „Добротица” добричлии надделяха над съперника с 3:0 гейма и с 2:1 победи намериха място в полуфиналната фаза на надпреварата - по пътя към златните отличия. Отделните части бяха спечелени от избраниците на треньора Мирослав Живков с 25:19, 28:26 и 25:23 за удоволствие на привържениците си, заели до последно местата в залата. Сред публиката имаше и агитка от Дупница, станала свидетел как любимците им бяха детронирани от местни тим, който взе реванш за загубената титла през миналия сезон, именно след поражение от „Марек”. Добричлии влязоха безкрайно мотивирано в срещата, като взеха комфортна преднина в началото на първия гейм. Гостите постепенно намалиха пасива, но със силен финален щурм добруджанци надделяха с 25:19. Домакините започнаха втората част също много уверено, но момчетата на Найден Найденов показаха характер и дори поведоха  с 16:14 при второто техническо прекъсване. Завършекът на гейма бе повече от драматичен, като разпределителят на домакините Георги Манчев вкара важен ас при последните разигравания. В крайна сметка добричлии наложиха волята си с 28:26 и дръпнаха с 2:0. Шампионите от последните четири сезона излязоха ва банк на игрището в третата част. Те поведоха с 15:12, след което Велизар Чернокожев отиде на линията за начален удар. Благодарение на спортният си хъс и самочувствие той вкара няколко бомбени топки в съперниковото поле и даде началото за обрата в резултата. Със сетни сили дупничани все пак докараха нещата до 22:22, но силите им се оказаха недостатъчни за нещо повече в гейма и мача. Походът на „Добруджа 07” продължава в полуфиналите, където съперник е водачът от редовния сезон - „Нефтохимик”. За разлика от четвъртфиналите, в полуфиналната серия се играе до три победи от пет мача. Домакини в първите срещи са отборите, заели по-горно място в класирането. При достигане до пети решителен мач, домакинското предимство е отново на страната на по-горно стоящият отбор. Така добричлии ще гостуват в Бургас на 22 и 23 март /вторник и сряда/, след което следват битки в зала „Добротица” на 26 и 27 март /събота и неделя/. Съперници в другата двойка са тимовете на „Монтана” и „Арда” /Кж/. Двубоят в Добрич бе наблюдаван от националите Мирослав Градинаров и Светослав Гоцев. Те са дали съгласието си и ще подсилят „Добруджа 07” в турнира за Купата на България, който ще се проведе в края на април.