До три златни медала достигнаха добруджанци в Сопот

Размер на шрифта: a | a | a 11:38 27 октомври 2015
Състезателите на СКВТ „Добруджа” спечелиха общо пет медала на проведения в Сопот втори заключителен кръг на държавния лично-отборен шампионат по вдигане на тежести за всички възрастови групи. Със злато се окичиха братята Димитър и Ангел Янкови. Те вдигаха щангата в една и съща категория – до 45 кг, но съответно при децата и кадетите. Третото златно отличие за клуба донесе опитният Юндер Бейтула. Той спечели надпреварата в кат. до 77 кг при мъжете, като триумфалното му завръщане на подиума стана след изтърпяна дисквалификация. До сребро при децата достигна Давуш Февзи, премерил сили в кат. до +62 кг. Бронз при мъжете взе Йовчо Георгиев /кат. 85 кг/. Треньорът в добричкия клуб Тодор Кирчев заяви, че постигнатото от избраниците му като класиране и резултати заслужава адмирации. Част от момчетата се включиха в първенството на собствени разноски и с голяма доза ентусиазъм. Това е така, защото клубната каса е празна, тъй като не получаваме регулярно финансиране от Министерството на спорта и БФВТ. При това положение за трета поредна година най-вероятно ще отклоним поканата на колегите от клуба в Констанца за участие в силен турнир, който организират. Той е насрочен за средата на ноември и ако се намерят спонсори може да пътуваме до Румъния, с което да закрием подобаващо състезателната 2015 г., изрази надежда наставникът.