Четвърта очаквана победа взеха волейболистите

“Добруджа 07” - “Ботев” /Лук./ - 3:1 /18:25, 25:15, 25:18, 25:21/

Размер на шрифта: a | a | a 11:27 09 декември 2013
До четвърта победа във волейболната Суперлига на страната достигна отборът на “Добруджа 07”. Избраниците на треньора Мирослав Живков надделяха с 3:1 гейма над друг новак в групата - “Ботев” /Луковит/. Срещата в пълната зала “Добротица” не започна добре за домакините, които след като поддържаха равновесие в резултата до 14-ата точка, позволиха на тима от Луковит да вземе превес. Гостите се възползваха по най-добрия начин от грешките на съперниковите редици и измъкнаха първата част. “Ботев” стартира добре и през втория гейм, но до третата минута, когато водеше. Постепенно домакините започнаха да опипват слабите места в състава на луковитчани и взеха изцяло инициативата. Така се стигна до 20:10 след силна серия при изпълнението на сервиз на Светослав Арнаудов, позволила в крайна сметка да се надделее с 25:15. Гостите влязоха амбицирано и в третия гейм, в който отново за кратко имаха преимущество в точките. Разпределителят на добруджанци Стефан Стоянов се разигра и достави удобни топки за съотборниците си, направили преднината повече от комфортна - 22:10. Последва известна разконцентрираност в редиците на домакините, която обаче не се оказа фатална и те спечелиха с 25:18. В последната част съставите играха точка за точка до второто техническо прекъсване, дошло при резултат 16-15 в полза на добричлии. Опитът в заключителните минути от мача на Калоян Канев и Йован Чулафич се оказа решаващ, като след няколко добри отигравания те наклониха везните в полза на “Добруджа 07”, за да се стигне до победата с 25:21 и 3:1 гейма. В средата на тази част контузия в глезена получи юношеският национал Илия Петков. С постигнатите 4 победи и 4 загуби до момента, добричлии заемат седма позиция в класирането. В следващия кръг - на 14 декември, предстои гостуване на КВК “Габрово”, заемащ втора позиция в таблицата.
За “Добруджа 07” играха: Св. Арнаудов, Ст. Стоянов, Ил. Петков, Д. Иванов, Й. Желязков, Й. Чулафич, Хр. Христов - либеро /П. Милушев, К. Канев, М. Стоев/.