Четиримата представители на БК “Добрич” спечелиха три медала

Размер на шрифта: a | a | a 11:07 11 март 2014
Със само четирима състезатели бе представен БК “Добрич” при юношите младша възраст на боксовия шампионат в Бургас. Там се проведоха боевете от държавното лично-отборно първенство - ІІ кръг и турнирът за Купата на България. Благодарение на отличната си игра между въжетата добричлии завоюваха златен, сребърен и бронзов медал в отделните категории. Най-убедителен бе Валентин Иванов, който постигна четири победи и грабна златото. До финала в кат. до 50 кг се добра Назик Назиф, който отстъпи на Атанас Добринов от БК “Добруджа”. Трети при 48-килограмовите се нареди Сали Ренгинар /48 кг/. На полуфинала той загуби от М. Марков от БК “Сторм” /Сф/. От своя страна друг добричлия - Мехмед Мехмедов /44 кг/ се класира пети и също даде своя принос за отборното. По този начин в шампионата на страната тимът на БК “Добрич” остана на шеста позиция, а за купа “България” - пети. Треньорът Ангел Сашев, който бе водач на боксьорите в Бургас заяви, че постигнатото от младите таланти заслужава адмирации. Със старши треньорът Стефан Петков и президентът на клуба Добри Йорданов коментирахме, че ако имахме на разположение по десетима състезатали, както останалите тимове, то мястото ни в тройката едва ли щеше да подлежи на съмнение. Валентин Иванов е потенциален национал и вярвам, че в бъдеще и там ще постигне успехи, изтъкна Ан. Сашев. Наставникът се отправя днес за Благоевград, където ще се състои личното първенство на страната при младежите /18-22 г./. Името на БК “Добрич” в Югозападна България ще защитават: Едуард Алексанян /91 кг/, Айредин Младенов /69 кг/ и Шабан Димитров /49 кг/. С най-сериозен опит между тях е последният боксьор, на когото се разчита да достигне до призовите места и медалите.