Бридж фестивалът „Албена `2018” набира скорост

Размер на шрифта: a | a | a 14:19 22 юни 2018
Завърши и вторият състезателен ден от програмата на 36-я Международен бридж фестивал "Албена `2018”. През него бе изигран двойковия импов турнир за купата и наградите на нощен клуб "Форум". Индонезийските национали отново демонстрираха високата си класа и заеха три от първите 5 места в крайното класиране от 33 двойки. Шампиони станаха Сантосо Сие и Агус Кустрианто, като този път поделиха първата позиция с варненската двойка Илко Попов - Антон Андонов. Трети са представителките на дамския индонезийски национален отбор - Фера Дамайанти и Риантини Риантини. Eдинственият представител на добричкия бридж - Йордан Щерев от своя страна се класира на пето място, заедно с партньора си Иван Тонев от Варна.
От 16,00 ч. вчера бе сложено началото на двойковия турнир за купа "Номад", а днес по същото време стартира мини отборния турнир за купа "Ла Бомба". В него ще се включат и много от националните състезатели на България, Исландия, Ливан и Румъния. А след 26 юни, когато започва главният двойков турнир "Конгрес Албена", звездното присъствие в конферентните зали на прекрасния хотелски комплекс "Фламинго Гранд" ще бъде доминиращо. Организаторите от СК "Дама купа" осигуряват безплатен вход за всички желаещи да наблюдават майсторските изяви на световноизвестните майстори и канят любителите на бриджа от цялата страна да посетят фестивала в дните до 1-ви юли.